وزیركار اعلام كرد؛

شرط افزایش 20 درصدی یارانه ها

شرط افزایش 20 درصدی یارانه ها

به گزارش لیدی شال، وزیر کار اظهار داشت: درصددیم میزان یارانه ی یارانه بگیران را در سه دهک اول به شرط خرید 70 درصد کالا در طرح کالابرگ الکترونیکی، 20 درصد افزایش دهیم.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی امروز در هفتمین همایش ملی کار با اعلان اینکه در عرصه کالابرگ اقدامات جدیدی را در دستور کار داریم، گفت: در گام نخست بنا بر این است که میزان یارانه یارانه بگیران را در سه دهک اول ۲۰ درصد افزایش دهیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: البته این اقدام با خرید ۷۰ درصد کالا امکان پذیر است. کالاها هم از ۹ تا ۱۱ قلم تعریف شده است که امیدواریم که این اقدام بتواند قدری به حداقل بگیران جامعه کارگری کمک نماید.
مرتضوی اشاره کرد: سامانه ملی اعتبار در وزارت کار تعریف شده است تا اعتباری را برای کسانی که می خواهند از یارانه خود با افزایش ۲۰ درصدی استفاده کنند، اختصاص دهیم و کالاهایی تعریف شده است که می توانند این کالاها را از فروشگاه های زنجیره ای و سایر فروشگاه هایی که به سامانه وصل شده اند که بیش از ۵۰ هزار فروشگاه است، خرید کنند.
وی افزود: در گام نخست به شکل تدریجی و دهک به دهک پیش می رویم و در ابتدا افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی مشمول خواهیم کرد و در خرداد ماه سه دهک اول را اجرائی و عملیاتی می شود. در ماه های آتی نیز تصمیمات دیگری برای سایر دهک ها اتخاذ خواهد شد.
وزیر کار اظهار داشت: ما این طرح را سال قبل و در امتداد اجرای قانون بصورت ملی و آزمایشی در سراسر کشور راه اندازی کردیم. طرح چون مشوق های لازم را نداشت با اقبال عمومی مواجه نشد اما امیدوار هستم که افزایش درصد یارانه ها سبب شود با اقبال جامعه هدف رو به رو شویم.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


منبع:

1402/03/10
11:01:04
5.0 / 5
276
تگهای خبر: الكترونیكی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal