سقوط طلای جهانی ادامه دار شد

سقوط طلای جهانی ادامه دار شد

به گزارش لیدی شال، قیمت طلا امروز (سه شنبه) تحت تأثیر افزایش ارزش دلار و اظهارات تند بعضی از اعضای فدرال رزرو کاهش پیدا کرد، در حالیکه سرمایه گذاران سقف بدهی ایالات متحده را هم در نظر داشتند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۱۰ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۷.۸ درصد کاهش به ۱۹۶۴ دلار رسید و در بازار معاملات آمریکا هم به ۱۹۶۵ دلار رسید.
شاخص دلار ثابت بود و سبب کاهش جذابیت طلا برای خریداران خارجی شد.
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه در مورد افزایش سقف بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلاری دولت ایالات متحده تنها ۱۰ روز پیش از نکول احتمالی اقتصاد به توافق نرسیدند اما متعهد به ادامه گفتگو شدند.
جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، با حفظ طلا در فشار اظهار داشت که امکان دارد به افزایش نرخ بهره نیاز باشد و این افزایش به تقاضا برای دارایی با بازده صفر صدمه می رساند. با این وجود، تحلیل گران اعلام کردند که به نظر می آید که خطرات مهم برای طلا کاهشی است چونکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اخطار می دهد که امکان دارد زمان توقف افزایش نرخ رسیده باشد.
ابزار CME FedWatch نشان داد که بازارها هم اکنون با احتمال ۸۴.۷ درصدی قیمت گذاری شده اند که فدرال رزرو در ماه آینده بر روی نرخ ها ثابت بماند.
یک نظرسنجی در روز دوشنبه نشان داد اقتصاددانان انتظارات خود از زمان کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را عقب انداخته اند و پیشبینی های خویش را برای تورم و قدرت بازار کار افزایش داده اند.
طبق گزارش رویترز، نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس اخطار داد با اینکه امکان دارد بدترین فشارهای بخش بانکی به پایان رسیده است، اما تاریخ نشان داده است که نباید مشکلات بیشتر را رد کرد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۳.۵۵ دلار رسید، پالادیوم ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۴۸۵ دلار و ۵۹ سنت رسید و پلاتین در ۱۰۶۶ دلار و ۵۹ سنت ثابت بود.



1402/03/02
13:08:18
5.0 / 5
260
تگهای خبر: بازار , طلا , قیمت , معاملات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal