افزایش ۴۹۰۰ درصدی صادرات آهن اسفنجی

افزایش ۴۹۰۰ درصدی صادرات آهن اسفنجی

به گزارش لیدی شال، طبق آمار، در اولین ماه سال جاری بیشترین حجم صادرات فولادی ها را شمش فولاد به خود اختصاص داده که البته 5000 تن کمتر از میزان صادرات آن در فروردین سال گذشته است و تنها قلم فولادی است که صادرات آن کاهشی ثبت شده است. اما در مقابل صادرات آهن اسفنجی در این مقایسه آماری، با افزایش 4۹۰۰ درصدی روبرو شده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، برمبنای آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفت، در فروردین ماه امسال ۱۷۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به ۱۵۷ هزار تن صادرات در زمان مشابه سال قبل ۱۳ درصد بیشتر شده است.
بعد از آن صادرات محصولات فولادی افزایش ۲۰ درصدی و صادرات مقاطع تخت فولادی رشد ۵۶ درصدی را ثبت کرده اند؛ اما افزایش قابل توجه صادرات فولادی ها درباب آهن اسفنجی انجام شده که افزایش ۴۹۰۰ درصدی داشته است.
در این مقایسه آماری از صادرات فولادی ها در اولین ماه از سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته، صادرات محصولات فولادی نیز افزایش ۵۶ درصدی را ثبت کرده و از ۱۸۴ هزار تن صادراتی در فروردین ماه ۱۴۰۱ به ۲۲۰ هزار تن در زمان مشابه سال جاری رسیده است.
صادرات مقاطع تخت فولادی نیز از ۲۷ هزار تن در فروردین ۱۴۰۱ به ۴۲ هزار تن در ماه مشابه سال جاری رسیده که نشان از افزایش ۵۶ درصدی صادرات این مقاطع فولادی دارد.
رشد صادرات اما درباب آهن اسفنجی رکورد زده و افزایش ۴۹۰۰ درصدی را به خود اختصاص داده است؛ در حالی که در اولین ماه سال قبل تنها ۱۰۰۰ تن آهن اسفنجی تولید داخل صادر شده بود، این عدد در فروردین ماه ۱۴۰۲ به بالای ۵۰ هزار تن رسیده است.
در مقابل اما، باوجود این که صادرات شمش فولاد (فولاد میانی) بیشترین حجم صادراتی در فروردین ماه امسال را معادل ۶۳۱ هزار تن داشته است، همین میزان حدود ۵۰۰۰ هزار تن کمتر از میزان صادرات شمش فولاد در فروردین ماه ۱۴۰۱ داشته و یک درصد افت صادرات را ثبت کرده است. در فروردین سال قبل حدودا ۶۳۶ هزار تن شمش فولاد صادر شده بود.1402/02/28
05:59:33
5.0 / 5
250
تگهای خبر: صادرات , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal