دستمزدی که 20 سال تغییر نکرد!

دستمزدی که 20 سال تغییر نکرد!

به گزارش لیدی شال، سازمان بین المللی کار اعلام نمود که مشاغل و دستمزد زنان در ۲۰ سال قبل تغییر چندانی نکرده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، گزارش جدید سازمان بین المللی کار نشان داده است که زنان علاوه بر دریافت دستمزد کمتر، برای یافتن کار نسبت به مردان با مشکلات بیشتری مواجهند.
سازمان بین المللی کار اعلام نمود که شکاف شغلی برای زنان، واقعیتی سخت و مخرب در بازار کار جهانی است اما در کشورهای درحال توسعه نگران کننده است. تقریبا یک زن از هر چهار زن در سرتاسر جهان قادر به یافتن شغل نیست، در حالیکه این رقم در مردان ۱۶.۶ درصد است.
آژانس سازمان ملل متحد اعلام نمود که ۱۵ درصد از زنان سن کار در سرتاسر جهان مایل به کار کردن هستند اما شغلی ندارند، در حالیکه این رقم در مردان ۱۰.۵ درصد است و سطح بیکاری برای هر دو جنس بسیار مشابه است. مسئولیت های شخصی و خانوادگی همچون دلایلی است که زنان در جستجوی کار به صورت نامتناسبی تحت تاثیر قرار می گیرند. این فعالیت ها نه تنها می تواند مانع از اشتغال آنها شود، بلکه از جستجوی فعال برای کار یا در دسترس بودن برای کار در کوتاه مدت هم جلوگیری می کند.
سازمان بین المللی کار با تاکید بر این که شکاف جنسیتی مشاغل بین سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۲۲ تقریبا بدون تغییر باقی مانده است. در سطح جهانی، به ازای هر دلار درآمد نیروی کار مردان، زنان تنها ۵۱ سنت درآمد داشتند.
تفاوت های قابل توجهی بین مناطق وجود دارد؛ به صورتی که کشورهای با درآمد کم و متوسط پایین تر، نابرابری جنسیتی بسیار بدتری را در درآمد مشاهده می کنند و زنان به ترتیب ۳۳ سنت و ۲۹ سنت بر دلار درآمد دارند و در کشورهای با درآمد بالا و درآمد متوسط بالا، درآمد نسبی نیروی کار زنان به ترتیب به ۵۸ و ۵۶ سنت به ازای هر دلاری است که مردان به دست می آورند.
طبق گزارش ویفروم، سازمان بین المللی کار اظهار داشت: عدم تعادل جنسیتی در دسترسی به شغل و شرایط کار بیشتر از آن چیزی است که قبلاً تصور می شد.
طبق اعلام آژانس کار سازمان ملل، نرخ بیکاری جهانی در سال ۲۰۲۲ به ۵.۸ درصد رسید که کمتر از میانگین نرخ های دو دهه پیش از همه گیری بود و پیشبینی می شود در سال ۲۰۲۳ در این سطح باقی بماند.
منبع:

1402/01/02
13:14:12
5.0 / 5
161
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal