مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت اعلام كرد

اولویت اختصاص خودروی وارداتی برای۳۴ هزار نفر

اولویت اختصاص خودروی وارداتی برای۳۴ هزار نفر

به گزارش لیدی شال، مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت اظهار داشت: با وجود ثبت نام بیش از 120 هزار نفر در طرح واردات خودرو، در نهایت به سبب اشتباهات افراد و همین طور اشتباهات بانکها در وکالتی کردن حساب ها در مجموع 34 هزار نفر در اولویت قرار گرفتند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، مهدی ضیغمی در نشست خبری با اعلان اینکه تعداد زیادی از افراد برای ثبت نام در خودرو های وارداتی به سبب اشتباه بانک یا اشتباه خودشان حساب را وکالتی نکرده و تعداد قابل توجهی که هم حساب را وکالتی کرده بودند ثبت نام نکردند، اظهار داشت: در نهایت پس از بررسی ثبت نام ها، از بین ۱۲۰ هزار نفر، ۳۴ هزار نفر در اولویت قرار گرفتند.
وی اظهار داشت: حدود ۱۵ درصد متقاضیان در بحث وکالتی کردن شماره حساب گرفتار اشتباه شدند، اما برای افرادی که اعتراض دارند امکان مکاتبه و نامه نگاری و تحویل آن به دبیرخانه وزارت صمت یا تماس با سامانه ۱۲۴ با درج کد ملی، شماره تلفن همراه و مشکل پیش آمده وجود دارد.
ضیغمی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره ی افرادی که به سبب وکالتی نشدن حسابشان در ثبت نام گرفتار مشکل شده اند، اظهار داشت: اگر این افراد بتوانند نامه ای از بانک دریافت نمایند که نشان دهد اشتباه از بانک بوده، می توانند در سامانه شکایت کنند تا بررسی شود.

مدیر طرح واردات خودرو با اعلان اینکه در موضوع انصرافی ها، با بانکها در تماس بودیم و لیست انصرافی ها نیز به بانکها اعلام شد، اشاره کرد: با این وجود برخی بانکها همکاری لازم را در حوزه رفع مسدودی حساب افراد نداشتند، اما تعهد دادند که از امشب این کار را انجام دهند.

ضیغمی با اعلان اینکه ۱۱۰۸ دستگاه خودرو از برند چانگان، شامل ۲۴۰ دستگاه چانگان تیپ ۲ و ۸۶۸ دستگاه چانگان تیپ ۳ که در کشور موجود بوده یا به سمت بنادر بارگیری شده اند، عرضه خواهد شد، اظهار داشت: در تلاشیم که از امشب عرضه آنها شروع شود. همین طور ۳۰۰ دستگاه خودروی النترا مجوز سازمان ملی استاندارد و گمرک را دریافت کرده اند، اما به سبب فاصله اندک باقی مانده تا عید، بعد از تعطیلات نوروز و از پنجمین روز سال جدید عرضه آنها صورت خواهد گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به این که تا حالا از ۱۱ شرکت همچون شرکت های چانگان، دانگ فنگ، کیا، هیوندایی، سانگ یانگ، نیسان، جتا، فیات، سئات، تویوتا، میتسوبیشی، اپل و داچیا مبادرت به ثبت سفارش خودرو شده، اظهار داشت: به جز خودرو های آمریکایی و فرانسوی، در سایر خودروسازان جهانی امکان صادرات خودرو به کشور وجود دارد و ثبت سفارشات آنها انجام شده یا در مرحله ثبت سفارش هستند یا نمونه های خودروی آنها وارد کشور شده است. اما انبوه واردات در اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۲ صورت خواهد گرفت.
مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت با اعلان اینکه هر نفر می تواند دو اولویت خودرو انتخاب نماید، اظهار داشت: درمورد قیمت ها نیز، قیمت علی الحساب برای چانگان تیپ دو ۸۵۰ میلیون تومان و برای چانگان تیپ ۳ حدود ۹۰۰ میلیون تومان اعلام شده، که این قیمت درب خروج گمرک است و قیمت قطعی در زمان ارسال دعوتنامه برای افراد مشخص خواهد شد. البته قیمت علی الحساب، عمده هزینه های ارزش خودرو شامل علی الحساب هزینه های ترخیص، حمل و بیمه را شامل خواهد شد.
بگفته این مقام مسئول وزارت صنعت فهرست مربوطه را به شرکت های وارد کننده می فرستد، بعد از آن افراد باید با آن شرکتها قرارداد بسته، رنگ خودرو را مشخص کرده و مابه التفاوت قیمت را پرداخت کنند. سپس تحویل خودرو حداکثر ظرف سه ماه صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: بعد از انجام تحویل خودرو های وارداتی به متقاضیان، امکان ثبت نام مجدد برای خودرو های وارداتی جدید وجود خواهد داشت.
ادامه دارد


1401/12/29
13:05:22
5.0 / 5
159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal