مدیر توسعه بازرگانی جهاد كشاورزی خوزستان خبر داد

توزیع مرغ منجمد برای تعدیل قیمت مرغ در بازار

توزیع مرغ منجمد برای تعدیل قیمت مرغ در بازار

به گزارش لیدی شال، خوزستان مدیر توسعه تجاری سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: به طور متوسط روزانه 100 تن مرغ منجمد در استان توزیع می شود که این توزیع برای تعدیل قیمت مرغ گرم در بازار استان است.محمد نژادزاده در گفت و گو با ایسنا درباب توزیع مرغ منجمد در خوزستان اظهار داشت: مرغ منجمد در کل استان درحال توزیع است و به طور متوسط روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۴۸ هزار تومان برای مصرف کننده در استان توزیع می شود و میزان توزیع روزانه در اهواز نیز حدود ۴۵ تن است.

مدیر توسعه تجاری جهاد کشاورزی خوزستان با اعلان اینکه مرغ منجمد با هدف تنظیم بازار مرغ کشتار روز توزیع می شود، اشاره کرد: قیمت مرغ کشتار روز از قیمت مصوب بالاتر رفته است و برمبنای قاعده تنظیم بازار، زمانی که فراوانی یک کالا کمتر از حد انتظار و قیمت آن بالاتر از نرخ مصوب باشد کالای تنظیم بازار توزیع می شود.

نژادزاده با اشاره به این که هم اکنون کمبود مرغ در بازار وجود ندارد و مرغ در بازار فراوان است، عنوان کرد: در ایام اخیر قیمت مرغ کشتار روز بیش از نرخ مصوب در بازار عرضه می شود و بدین سبب ما مرغ منجمد را با مجوز وزارت جهاد کشاورزی و کارگروه تنظیم بازار در استان توزیع کردیم.

وی اضافه کرد: مرغ منجمد در فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی ها و واحدهای صنفی منتخب که اتحادیه فروشندگان مرغ و گوشت و تخم مرغ به ما معرفی می کند، توزیع می شود.

مدیر توسعه تجاری جهاد کشاورزی خوزستان با اعلان اینکه مرغ منجمد تا آن زمان که قیمت مرغ کشتار روز به قیمت مصوب بازگردد، توزیع می شود، اظهار داشت: ما روند توزیع مرغ منجمد را تا زمان تعدیل قیمت مرغ کشتار روز ادامه می دهیم. هیچ محدودیتی در حوزه ذخایر مرغ منجمد نداریم و به اندازه نیاز در استان و کشور وجود دارد.

نژادزاده با اشاره به این که بررسی بازار نشان داده است قیمت مرغ کشتار روز نسبت به هفته گذشته کاهش پیدا کرده است و درحال بازگشت به قیمت مصوب است، عنوان کرد: مرغ کشتار روز مرغ تولیدی مرغداران استان است اما در بعضی اوقات از استانهای مجاور مرغ زنده را برای کشتارگاه های استان تامین می نماییم.

وی با اعلان اینکه قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ کشتار روز ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است، اشاره کرد: هم اکنون از نظر فراوانی مرغ کشتار روز مشکلی وجود ندارد و تمامی مرغ فروش ها دارای مرغ هستند و بیش از نیاز در بازار عرضه می شود.

نژادزاده اضافه کرد: سیر نزولی قیمت مرغ کشتار روز شروع شده است و درحال بازگشت به نرخ مصوب است. بطور مثال نسبت به هفته گذشته ۱۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است.
1401/07/11
10:14:03
5.0 / 5
154
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , تجاری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal