معاون بانك مركزی خبر داد

قطع ۱۲۰ هزار پایانه فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی

قطع ۱۲۰ هزار پایانه فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی

به گزارش لیدی شال معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی ضمن اشاره به پایان مراحل عملیاتی سازی ماده 11 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان تا پیش از اختتام امسال اظهار داشت: تا تاریخ 25 دی امسال، 120 هزار پایانه فروشگاهی که پرونده مالیاتی ندارند یا پرونده ناقص دارند یا دارنده پایانه فوت شده است، قطع شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، مهران محرمیان به همکاری بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی درباب قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان اشاره و اظهار نمود: درباب اجرای ماده ۱۱ این قانون، قرار شد از ۲۲ دی امسال دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت جدیدی بدون ایجاد پرونده مالیاتی فعال نشود.
وی ادامه داد: دراین زمینه هماهنگی لازم با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته و مقرر شده است که از اوایل بهمن ماه امسال، ایجاد پرونده جدید مالیاتی به صورت خودکار صورت گیرد.

طبق اعلام بانک مرکزی، معاون این بانک اشاره کرد: درباب سه میلیون و ۸۰۰ هزار ابزار پذیرش که پرونده مالیاتی نداشته اند هماهنگی لازم با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته و پرونده مالیاتی این افراد به صورت خودکار ایجاد خواهد شد.

وی با اعلان اینکه پرونده ماده ۱۱ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان با اجرای کامل آن تا پیش از اختتام امسال بسته خواهد شد، اظهار داشت: همین طور هشدارهای لازم به سایر صاحبان ابزار پذیرش که اطلاعات آنها بهر دلیلی نقص دارد، ارائه شده است تا در اسرع وقت نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام نمایند، در غیر این صورت ابزار پذیرش آنها غیر فعال خواهد شد.
منبع:

1399/10/28
15:14:32
0.0 / 5
1060
تگهای خبر: بانك مركزی , دستگاه , طلا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal