18 كشور پیشگام در توسعه خودرو های الكتریكی و پاك

18 كشور پیشگام در توسعه خودرو های الكتریكی و پاك

به گزارش لیدی شال خیلی از كشورهای جهان در تلاشند تا در سال های اخیر به توسعه زیرساخت های لازم برای خودرو های الكتریكی، پاك و دوستدار محیط زیست بپردازند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودرو های تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودرو های پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند. بدین ترتیب شركت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند كه تغییر رویكرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودرو های برقی و الكتریكی و هیبریدی بپردازند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
بر مبنای گزارشی كه در وب سایت avtowow آمده است، ۱۸ كشور پیشگام در توسعه زیرساخت های لازم برای حمل و نقل الكتریكی، پاك و دوستدار محیط زیست در لیست زیر ذكر شده است:
۱. نروژ
۲. ایسلند
۳. سوئد
۴. هلند
۵. آندورا
۶. پرتغال
۷. فنلاند
۸. چین
۹. اتریش
۱۰. سوئیس
۱۱. بریتانیا
۱۲. بلژیك
۱۳. كانادا
۱۴. فرانسه
۱۵. ایالات متحده آمریكا
۱۶. دانمارك
۱۷. آلمان
۱۸. ژاپن


كشورهای پیشگام در استفاده از وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست تلاش دارند با عرضه تسهیلات ویژه و تبلیغات گسترده، مردم و شهروندان خویش را همواره به استفاده و خرید وسایل نقلیه برقی و هیبریدی تشویق و ترغیب كنند. دولت چین اعلام نموده است كه تا سال ۲۰۲۵ میلادی باید حداقل یك دستگاه از پنج دستگاه خودرویی كه در این كشور وجود دارد، برقی و هیبریدی باشد.
این در حالیست كه بسیاری دیگر از كشورها و دولت های جهان هنوز در مورد ضرورت و لزوم توسعه زیرساخت های لازم برای حمل و نقل الكتریكی و پاك بی توجهی كرده و به جای كوشش برای عرضه تسهیلات ویژه به شهروندان به منظور خریداری و استفاده از خودرو های برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی، اقدامات دیگری را كه انجام می دهند كه به عقیده كارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه خودرو، بازدهی و نتیجه بخشی خوبی نخواهد داشت.
از مزایای توسعه استفاده از خودرو های برقی و پاك می توان به كاهش میزان آلودگی هوا و گرمایش زمین، پیشگیری از مواجهه با بحران كمبود و افزایش قیمت سوخت و حامل های انرژی در دهه های آینده، هزینه كم در نگهداری و استفاده، كاهش شیوع مشكلات تنفسی، قلبی و ریوی و در نهایت مرگ و میر ناشی از اثرات آلودگی هوا اشاره نمود.
دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و كاهش دمای كره زمین، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.1398/08/27
14:17:51
5.0 / 5
4800
تگهای خبر: تسهیلات , دستگاه , طراحی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal