اختصاصی،

دستور ترخیص 1048 خودروی دپو شده صادر شد

دستور ترخیص 1048 خودروی دپو شده صادر شد

به گزارش لیدی شال پس از رایزنی های انجام شده برای ترخیص خودرو های دپو شده، سرانجام وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی پروانه شده مانده در گمرك را صادر كرد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، پس از آخر مهلت ترخیص خودرو های دپو شده، حدود ۱۰۴۸ دستگاه با وجود دریافت پروانه گمركی، به علت آخر مهلت تعیین شده، مجوز ترخیص را دریافت نكردند.
در چند ماه گذشته رایزنی هایی از جانب گمرك ایران با دستگاه های مربوطه انجام و پیشنهاداتی در ارتباط با ترخیص عرضه شده بود كه اطلاعات دریافتی ایسنا حاكی از این است كه با بررسی های انجام شده و موافقت دستگاه های ذیربط، وزیر صمت هم دستور ترخیص خودرو های پروانه شده را صادر كرده است.
این در حالی است كه حدود ۱۳ هزار خودروی وارداتی از دو سال پیش وارد شده بودند كه به دلایلی همچون محدودیت های ثبت سفارش و ارزی مجوز ترخیص نداشتند تا این كه از نیمه دوم سال قبل هیات دولت طی مصوبه ای مهلت چهار ماهه ای را برای ترخیص خودرو ها صادر كرد كه این فرصت در اردیبهشت ماه بار دیگر دو ماه تمدید گردید در نیمه تیرماه و آخر مهلت تعیین شده در نهایت حدود ۷۰۰۰ دستگاه ترخیص و ۱۰۴۸ دستگاه دیگر با وجود دریافت پروانه گمركی به علت آخر مهلت نتوانستند از گمرك بیرون بروند.
در این مدت بحث های زیادی در این رابطه عنوان شد و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نموده بود كه فعلا زمان را تمدید نمی كند و این در حالی بود كه ارونقی - معاون فنی و امور گمركی ایران- تاكید كرده بود كه از نظر گمرك مشكلی در ترخیص این خودرو ها وجود ندارد.
اما آنچه فعلا اتفاق افتاده، وزیر صمت برای ترخیص این ۱۰۴۸ دستگاه موافقت و به گمرك ایران ابلاغ كرده است.1398/08/12
23:01:44
5.0 / 5
4775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal