یك مقام مسئول اعلام كرد؛

بررسی اصلاح لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده طلا در مجلس

بررسی اصلاح لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده طلا در مجلس

به گزارش لیدی شال مدیركل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اظهار داشت: پیشنهاد اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده طلا برای طرح به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.به گزارش لیدی شال به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس هاشمی با اشاره به این خبر اضافه كرد: پیشنهاد اصلاح لایحه ارزش افزود طلا به مجلس فرستاده شده و در كمیته های تخصصی در حال بررسی و نهایی شدن است. وی با اشاره به اینكه در صورت تصویب این پیشنهاد ۹ درصد ارزش افزوده از اجرت و یا سود طلا و فلزات گرانبها گرفته خواهد شد، اظهار داشت: با تصویب این پیشنهاد كمك شایانی به رونق تولید و رشد صادرات صنعت طلا خواهد شد.
وی بیان كرد: در محاسبه مالیات بر ارزش افزوده نمی توان طلا را مانند سایر كالاها یكسان ارزیابی كرد. صنعت طلا برای توسعه و تقویت به اصلاح برخی قوانین و مقررات و رویه ها نیاز دارد.
مدیركل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت توضیح داد: طلاسازی تركیبی از هنر و صنعت است و با عنایت به پتانسیل هایی كه در كشور در خصو ص معادن طلا، طراحی و ساخت طلا وجود دارد می تواند مشابه كشورهای همسایه (تركیه) ارزآوری و اشتغال مولد و پایدار را برای كشور فراهم نماید.


منبع:

1398/06/13
15:08:37
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: تجارت , صادرات , طراحی , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal