رئیس مركز بهبود كسب و كار به مهر خبر داد

مالیات نقل و انتقال ملك احیانا از نیمه اول مرداد برخط ستاندن می شود

مالیات نقل و انتقال ملك احیانا از نیمه اول مرداد برخط ستاندن می شود

لیدی شال: رئیس مركز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط كسب و كار در وزارت اقتصاد اظهار داشت: تمام اهتمام ما این است كه در نیمه اول مرداد، دریافت آنی مالیات نقل و انتقال املاك عملیاتی و آغاز شود.علی فیروزی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب تسهیل در ستاندن مالیات نقل و انتقال املاك و اجرا در هزار دفترخانه، تصریح كرد: عملیات مربوط به دریافت آنی مالیات نقل و انتقال املاك از طرف دو سازمان امور مالیاتی و ثبت اسناد و املاك انجام می شود و مجری پروژه این دو دستگاه هستند.
وی اضافه كرد: وزارت اقتصاد بعنوان هماهنگ كننده پروژه، نامه مربوط به دریافت آنی مالیات نقل و انتقال املاك را به متولیان ارسال كرده است.
رئیس مركز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط كسب و كار وزارت اقتصاد افزود: اما با عنایت به تغییری كه در ریاست سازمان امور مالیاتی صورت گرفت، عملیات مربوطه مدتی طول خواهد كشید.
وی اظهار داشت: البته تمام اهتمام ما این است كه در نیمه اول مرداد ماه این كار صورت گیرد ولی باز هم نمی توان به صورت قطعی چیزی گفت.
فیروزی خاطرنشان كرد: هم اكنون زمانی كه متقاضی برای نقل و انتقال ملك به دفترخانه می رود، باید حداقل سه بار به سازمان امور مالیاتی برای انجام امور مربوط به مالیات نقل و انتقال بازگشت كند كه در صورت انجام عملیات آنی، بازگشت افراد به سازمان امور مالیاتی حذف و تمام كارها در دفترخانه انجام می شود به این صورت كه از روی كد عوارض شهرداری، ملك مشخص و مالیات محاسبه می شود و در دفترخانه مفاصا حساب ارائه می گردد. البته در فاز نخست این اقدام در شهر تهران صورت خواهد گرفت.
وی تصریح كرد: این نوع اقدامات مردم را از درگیر شدن با كارشناس و دستگاه های دولتی و … رها می كند و به تبع آن ادراك فساد سازمانی را نیز پایین می آورد.


منبع:

1398/04/24
14:30:00
5.0 / 5
4775
تگهای خبر: دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal