مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق كردستان اعلام كرد:

تمایل اقلیم كردستان به واردات كالاهای مرغوب برقی از ایران

تمایل اقلیم كردستان به واردات كالاهای مرغوب برقی از ایران

به گزارش لیدی شال مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق كردستان اظهار داشت: مسئولان اقلیم كردستان عراق بخصوص استان سلیمانیه علاقه مند به ارتباط با صنعت برق ایران و استفاده از تجهیزات و دانش كشورمان در این زمینه هستند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، هیوا لهونیان در حاشیه جلسه تخصصی مسئولان این شركت با مدیركل برق استان سلیمانیه عراق، به منظور تقویت همكاری ها در حوزه صنعت برق، اظهار نمود: طرف عراقی به كیفیت مطلوب كالا و تجهیزات برقی ایران كاملاً واقف بوده و تمایل به واردات كالاهای مرغوب برقی از ایران دارد.
وی با اشاره به اینكه كیفیت تجهیزات برقی ایران در منطقه كم نظیر است، اضافه كرد: مسئولان برق استان سلیمانیه عراق به این نتیجه رسیده اند كه كیفیت كالاهای ایرانی در بیشتر زمینه ها مناسب و در حد استانداردهای بین المللی است.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق كردستان، با اشاره به اینكه در جلسه امروز ظرفیت ها و امكانات موجود در صنعت برق دو طرف مورد بررسی قرار گرفت، بیان كرد: در این جلسه تاكید ما بیشتر بر صادرات انرژی به كردستان عراق است كه در تفاهم نامه نهایی ذكر می شود.
لهونیان اظهار داشت: در فاز اول احتمالاً ۲۰۰ مگاوات برق به اقلیم كردستان و سلیمانیه صادر شود كه امیدواریم در آینده و با ایجاد زیر ساخت ها و بسترهای لازم دو طرف، این میزان به ۶۰۰ و در نهایت ۹۰۰ مگاوات افزایش یابد.
وی بر توسعه روابط صنعت برق كردستان ایران و اقلیم كردستان عراق در زمینه استفاده از تجربیات، دانش و ظرفیت های دو طرف اشاره و عنوان كرد: تلاش ما این است كه فعالیت های صنعت برق بیشتر به سمت اقتصادی كردن، كاهش هزینه ها، علمی و مهندسی شدن پیش برود.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق كردستان، ذكر كرد: در بخشی از همكاری ها احتیاج به بسترسازی و آموزش و طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است اكیپ هایی از سوی كردستان عراق در زمینه پست های فوق توزیع و انتقال برای آموزش به ایران اعزام می شوند.
در ادامه سالار حسام الدین صالح، مدیركل شركت برق استان سلیمانیه عراق هم بر كوشش برای ایجاد رابطه بیشتر با صنعت برق ایران و استفاده از تجهیزات و تجربیات شركت توزیع كردستان تصریح كرد.
وی تصریح كرد: آمادگی داریم در همه زمینه ها همچون خرید تجهیزات دریافت، خدمات مهندسی، آموزش و همینطور در حوزه استفاده و استقرار سیستم GIS با شركت برق كردستان ارتباط داشته باشیم.
شركت توزیع نیروی برق كردستان به ۶۳۷ هزار و ۵۳۰ مشترك خدمات می دهد و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار از نعمت برق برخوردار می باشند. هم اكنون ظرفیت تولید برق در كردستان ۶۹۰ مگاوات است.

1398/04/17
15:34:55
5.0 / 5
4790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal