افزایش نرخ تورم در عرصه خدمات

افزایش نرخ تورم در عرصه خدمات

لیدی شال: در فصل بهار ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش­ های خدمات نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 61.9 درصد است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، در فصل بهار ۱۴۰۲ شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات ۷۸۰.۵ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۱۵.۷ درصد، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۶۱.۹ درصد و در چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) ۵۸.۸ درصد افزایش داشته است.
افزایش تورم فصلی
در فصل بهار ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۱۵.۷ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۸.۹ درصد)، ۶.۸ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل بهار ۱۴۰۲ نسبت به فصل قبل، ۱۵.۷ درصد افزایش دارد. در این فصل بیش ترین تورم فصلی با ۲۲.۹ درصد مربوط به گروه کارهای خدماتی مربوط به تامین جا و غذا و کم ترین تورم فصلی با ۰.۱ درصد مربوط به گروه آب رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و کارهای تصفیه است.
افزایش تورم نقطه به نقطه
در فصل بهار ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۶۱.۹ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۵۹.۳ درصد)، ۲.۶ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل بهار ۱۴۰۲ نسبت به فصل مشابه سال قبل، ۶۱.۹ درصد افزایش دارد. در این فصل بیش ترین تورم نقطه به نقطه با ۱۱۱.۸ درصد مربوط به گروه کارهای خدماتی مربوط به تامین جا و غذا و کم ترین تورم نقطه به نقطه با ۱۶.۰ درصد مربوط به گروه اطلاعات و ارتباطات است.
افزایش تورم سالانه
در فصل بهار ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل بهار ۱۴۰۲ نسبت به زمان مشابه در سال قبل ۵۸.۸ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۵۵.۸ درصد)، ۳.۰ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در چهارفصل منتهی به بهار ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۵۸.۸ درصد افزایش دارد. در این فصل بیش ترین تورم سالانه با ۱۱۳.۱ درصد مربوط به گروه کارهای خدماتی مربوط به تامین جا و غذا و کم ترین تورم سالانه با ۲۰ درصد مربوط به گروه اطلاعات و ارتباطات است.
برای مشاهده اطلاعات تفصیلی به فایل پیوست مراجعه کنید.منبع:

1402/06/02
21:50:58
5.0 / 5
187
تگهای خبر: خدمات , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲