بودجه 1403 دوسالانه خواهد بود

بودجه 1403 دوسالانه خواهد بود

لیدی شال: تجمیع تبصره 14 در ضمن بودجه عمومی، مولدسازی درآمدهای دولت، ارائه لایحه بودجه بصورت دوسالانه و تکلیف طرح های عمرانی طولانی شده همچون موارد مطرح شده در اولین جلسه ستاد بودجه سال 1403 بود.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، داود منظور، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، در اولین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۳ به تشریح مهم ترین رویکردها و جهت گیری ها در تدوین بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور پرداخت و اظهار داشت: کاهش تعداد تبصره ها و انتقال تبصره ها به قانون الحاق (۳)، تجمیع تبصره ۱۴ در ضمن بودجه عمومی، مولدسازی درآمدهای دولت، ارائه لایحه بودجه بصورت دوسالانه، تکلیف طرح های عمرانی طولانی شده و اجرا نشده، تجمیع بودجه دستگاه های فرعی در ذیل بودجه دستگاه اجرائی سیاست گذار، تنظیم لایحه بودجه در قالب برنامه هفتم توسعه کشور و اصلاح احکام، ردیف ها و پیوست ها برمبنای برنامه، همچون مهم ترین مواردی هستند که باید در تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۳ به کار بسته شوند.
منظور در ادامه اضافه کرد: لازم است به فوریت گزارش هایی از عملکرد بودجه سال ۱۴۰۲، طرح های قابل خاتمه طی سال جاری و سال ۱۴۰۳ با زمان بندی و اعتبار موردنیاز و تکالیف بر زمین مانده سازمان برنامه و بودجه در بودجه سال جاری تهیه و ارائه شود. همین طور پیگیری برای تحقق کامل منابع بودجه عمومی ضروریست.
معاون رییس جمهور با اشاره به ضرورت مردمی سازی و افزایش مشارکت مردمی اظهار داشت: لازم است برای تعدادی از مشارکت های عمومی – خصوصی مناسب، فراخوانی صادر شود که البته لازمه آن، تهیه لیستی از طرح هایی است که از جذابیت های کافی برخوردار می باشند.
وی با اعلان اینکه لازم است تا برنامه های لازم جهت بهبود تامین مایحتاج مردم صورت پذیرد، بر ضرورت تسهیل واردات کالاهای اساسی توسط تمام اشخاص صلاحیت دار، تاکید کرد و اضافه کرد: تامین اینگونه کالاها باید از هرگونه شائبه انحصارگرایی بیرون رود.
منظور در ادامه به بیان نکاتی درباره ی بودجه سال جاری پرداخت و اظهار داشت: باید موافقت نامه های نهایی شده در اسرع وقت ابلاغ شود، ضمن آنکه موافقت نامه های نهایی نشده نیز باید تا آخر مردادماه، نهایی و ابلاغ شود.
وی با تکیه بر نقش سازمان برنامه و بودجه در عرصه تصمیم سازی برای رفع مشکلات، خواهان بررسی کارشناسی ناترازی ها و مشکلات کشور همچون طراحی الگوهای مناسب برای اصلاح نظام یارانه ها شد.
در این جلسه، معاونان و رؤسای امور به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود درباب بودجه سال ۱۴۰۳ پرداختند.
در پایان جلسه، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با تکیه بر برگزاری جلسات مستمر و منظم ستاد بودجه سازمان، ابراز امیدواری کرد: لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در موعد قانونی و با اهداف و خاصیت های اجرائی و قابل حصول، تدوین و تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.


منبع:

1402/05/08
10:45:39
5.0 / 5
202
تگهای خبر: خصوصی , دستگاه , طراحی , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴