مدیركل غله و خدمات بازرگانی استان خبر داد:

لرستان پایلوت هوشمندسازی سامانه حمل آرد در کشور

لرستان پایلوت هوشمندسازی سامانه حمل آرد در کشور

به گزارش لیدی شال، لرستان مدیرکل غله و خدمات تجاری لرستان اظهار داشت: برای بحث نظارت بر حمل آرد برای تمام کامیون های حمل آرد GPS نصب کردیم که لرستان به عنوان پایلوت کشوری در اجرای این طرح قرار دارد.


حجت الله بیرانوند در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: در بحث توزیع آرد چون کرایه حمل آرد را نانوا پرداخت می کند، پیمانکار آرد با تفاهمی که میان خبازان و پیمانکار صورت می گیرد به حمل کالا واگذار می شود.
وی افزود: در لرستان حمل آرد به شرکت حمل و نقل آبادان به انجام می رسد که در شهرستان ها پیمانکارانی دارد که وظیفه اصلی ما نظارت بر آن هاست.
بیرانوند اشاره کرد: ما الان گندم را از کشاورزان کیلویی ۱۵ هزار تومان خریداری می نماییم و بیش از ۱۰۰۰ تومان هزینه جانبی دارد و آنرا کیلویی ۶۶۵ تومان به کارخانه های آرد می دهیم، اما یک کیسه آرد را به نانوا ۳۵ هزار تومان می دهیم که فاصله قیمتی معناداری دارد.
مدیرکل غله و خدمات تجاری لرستان با اشاره به مصرف سالانه ۳۰۰ هزار تن گندم در استان، افزود: فقط در لرستان ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه آرد می دهیم که این فاصله ها انگیزه را برای تخلف زیاد می کند.
وی با اشاره به اینکه در بحث پیمانکار حمل آرد تخلفاتی داشتیم که درحال سیر مراحل قضایی است، بیان کرد: الان قیمت تمام شده برای هر کیسه آرد ۶۲۵ هزار تومان بوده که آنرا با قیمت خیلی پایین تری به نانوا می دهیم.
بیرانوند اشاره کرد: برای نظارت بر روی تمام کامیون های حمل آرد GPS نصب کردیم، چون قبلاً آرد از کارخانه به سمت نانوایی حمل می شد، الان سامانه هوشمند را در کارخانه داریم که عکس آن ثبت می شود و از زمانی که ماشین روشن شده تا آن زمان که خالی می کند مشخص است و لرستان به عنوان پایلوت کشوری در اجرای این طرح قرار دارد.
مدیرکل غله و خدمات تجاری لرستان اضافه کرد: نظارت فیزیکی را داریم و باید به سمت هوشمندسازی بارها برویم، برای بحث حمل آرد سامانه جدا تعریف کردیم.
منبع:

1402/04/26
14:13:41
5.0 / 5
296
تگهای خبر: بازرگانی , تجاری , خدمات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱