مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی استان:

۱۴۰ گروه پایش ملخ صحرایی در خوزستان فعال گشته است

۱۴۰ گروه پایش ملخ صحرایی در خوزستان فعال گشته است

به گزارش لیدی شال، خوزستان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: با عنایت به هشدارها ۱۴۰ گروه پایش ملخ صحرایی در استان فعال گشته است.ناجی شهیب زاده در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به اخطار سازمان حفظ نباتات کشور در مورد حضور ملخ های صحرایی اظهار نمود: ملخ صحرایی مخرب ترین آفت محصولات کشاورزی در طول تاریخ است که در برخی از کشورها حتی توانسته عامل ایجاد قحطی شود و مشکلات بسیاری را برای کشورها و مزارع کشاورزی به وجود بیاورد.

وی با اشاره به اینکه ملخ صحرایی توانایی دارد در یک شبانه روز ۱۵۰ کیلومتر پرواز کند، اضافه کرد: با عنایت به اخطار سازمان حفظ نباتات کشور و پیشبینی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، احتمال حمله ملخ از نیمه اردبیهشت در استانهای جنوبی کشور وجود دارد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: با عنایت به این هشدارها ۱۴۰ گروه ردیابی و پایش ملخ صحرایی در چارچوب شبکه های پایش و مراقبت در سطح استان خوزستان فعال گشته است.

شهیب زاده اظهار داشت: عملیات دیده بانی ملخ صحرایی توسط کارشناسان مجرب به صورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل هم صورت خواهد گرفت تا در صورت مشاهده ملخ ها نسبت به مبارزه با این آفت مخرب اقدام گردد.

وی با اشاره به اینکه همه تلاش ما اینست اجازه ندهیم این آفت به مزارع استان خسارت وارد کند، بیان نمود: در سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ هکتار از مزارع استان مورد حمله ملخ قرار گرفت و در این سطح با این آفت مبارزه شد و اجازه داده نشد که این آفت به محصولات زراعی و باغی صدمه برساند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در انتها اظهار داشت: همینطور در سال ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ در سطحی معادل سه میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار پایش و دیده بانی صورت گرفته و خوشبختانه با اقدامات بموقع و موثر تابحال هیچ گونه خسارتی در استان مشاهده نشده است.
1402/01/26
23:00:24
5.0 / 5
272
تگهای خبر: كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal