افزایش تولید زغال سنگ در چین

افزایش تولید زغال سنگ در چین

به گزارش لیدی شال، تولید زغال سنگ چین در ژانویه تا فوریه ۵.۸ درصد افزایش پیدا کرد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، داده ها نشان داد که با ظرفیت جدید استخراج و تشویق معدن کاران به افزایش تولید برای بهبود امنیت انرژی، تولید زغال سنگ چین در دو ماه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۸ درصد افزوده شد.
بر مبنای داده های اداره ملی آمار چین، بزرگ ترین معدن کار و مصرف کننده زغال سنگ جهان، ۷۳۴.۲۳ میلیون تن سوخت را در دوره ژانویه تا فوریه تولید کرد که در مقایسه با ۶۸۶.۶ میلیون تن در مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ است. افزایش شدید قیمت جهانی زغال سنگ و اختلال در زنجیره تأمین انرژی پس از جنگ روسیه و اکراین، پکن را بر آن داشت تا امنیت انرژی را به صورت فزاینده ای در اولویت قرار دهد.
استخراج کنندگان با پیشبینی بهبود تقاضا بعد از لغو محدودیت های کووید- ۱۹ در انتهای سال گذشته، تولید خویش را بالا بردند.
دولت چین سال قبل ۲۶۰ میلیون تن ظرفیت جدید استخراج زغال سنگ را تایید نمود و بعضی از معادن تعطیل را بازگشایی کرد. استان شانشی و مغولستان داخلی چین، دو قطب اصلی معدن چین از نظر تولید، متعهد شده اند که تولید را به ترتیب حداقل پنج و دو درصد امسال بالا برند.
طبق گزارش رویترز، داده های اداره ملی آمار چین نشان داده است که در دوره ژانویه تا فوریه، چین ۷۷.۶۳ میلیون تن کک تولید کرده است که ۳.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
منبع:

1401/12/25
13:44:21
5.0 / 5
146
تگهای خبر: امنیت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal