وزیر اقتصاد امشب به عراق می رود

وزیر اقتصاد امشب به عراق می رود

لیدی شال: وزیر اقتصاد جهت شرکت در پنجمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق و رایزنی با مقامات عراقی درباره ی توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی شامگاه یکشنبه به بغداد می رود.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، بنا بر اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، سید احسان خاندوزی رییس کمیسیون مشترک اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق، در رأس هیأتی اقتصادی شامل فعالان بخش خصوصی شامگاه یکشنبه برای سفری دو روزه عازم عراق می شود.
برگزاری پنجمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق به ریاست خاندوزی و سخنرانی در این جلسه از برنامه های این سفر است که در حاشیه این جلسه، مذاکرات و دیدارهایی با هدف توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری صورت خواهد گرفت.
دیدار با نخست وزیر، وزیر تجارت و وزیر دارایی عراق نیز از دیگر برنامه های وزیر اقتصاد در این سفر است.
خاندوزی در آخر این جلسه، سند صورتجلسه کمیسیون مشترک را با همتای عراقی خود «اثیر سلیمان» رییس عراقی کمیسیون مشترک امضا خواهدنمود.
علی فکری رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و حجت الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و تعدادی از مدیران ارشد وزارت اقتصاد نیز در این سفر حضور دارند که مذاکراتی را با طرف عراقی انجام خواهند داد.
معاونان وزیر نفت و راه و شهرسازی، دبیر کمیسیون اقتصادی دولت و شماری از مدیران ارشد وزارتخانه های اقتصادی نیز در این سفر، وزیر اقتصاد را همراهی می کنند.
وحید جلال زاده رییس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و محمد رضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این سفر حضور دارند.


منبع:

1401/12/23
08:35:56
5.0 / 5
167
تگهای خبر: اقتصادی , امنیت , تجارت , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal