وزارت اقتصاد اعلام كرد؛

رشد چشم گیر درآمدهای مالیاتی

رشد چشم گیر درآمدهای مالیاتی

به گزارش لیدی شال، وزارت اقتصاد اعلام نمود: با عنایت به آمارهای سازمان امور مالیاتی در ۹ ماه سالجاری بیشتر از ۳۴۸ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده که ۳۸ هزار میلیارد تومان در ارتباط با آذرماه است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، طبق اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی و بر مبنای آمارهای انتشار یافته از جانب سازمان امور مالیاتی در ۹ ماه سال ۱۴۰۱ در مجموع ۳۴۸ هزار و ۷۳۷ میلیارد تومان، درآمد مالیاتی وصول شده است.
کل درآمد مالیاتی پیشبینی شده برای ۹ ماه سالجاری در بودجه ۱۴۰۱، ۳۳۹ هزار و ۶۰۷ میلیارد تومان است که بدین سان در ۹ ماهه بیشتر از ۱۰۰ درصد درآمد مالیاتی محقق شده است.
از این رقم سهم مالیات های مستقیم ۲۱۹ هزار میلیارد تومان و سهم مالیات بر کالاها و خدمات ۱۲۸ هزار میلیارد تومان بوده است.
بر اساس این گزارش، در قسمت مالیات های مستقیم، ۱۴۴ هزار میلیارد تومان از محل مالیات اشخاص حقوقی، ۶۲.۴ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر درآمدها و ۱۳ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ثروت وصول شده است.
درآمدهای مالیاتی در دولت سیزدهم با شناسایی فرارهای مالیاتی و بدون فشار به بخش تولید و سایر اقشار جامعه افزایش پیدا کرده است.
با شناسایی فرارهای مالیاتی ۳۴۸ هزار میلیارد تومان درآمد از آغاز سال جاری تا پایان آذرماه وصول شد در حالیکه مجموع درآمد مالیاتی محقق شده کشور پارسال ۳۲۵ هزار میلیارد تومان و در سال ۱۳۹۹ حدود ۲۰۷ هزار میلیارد تومان بوده است؛ یعنی در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱، از کل درآمد مالیاتی سال ۱۴۰۰ بیشتر وصول شده است.
ساماندهی حدود ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار کارتخوان و اتصال بیشتر از ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار کارتخوان به پرونده های مالیاتی در جهت اجرای ماده ۱۱ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان هم همچنان که اشاره شد از عاملهای مهم تحقق درآمدهای مالیاتی است.

1401/10/12
17:57:25
5.0 / 5
331
تگهای خبر: اقتصادی , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal