رییس اتحادیه واردكنندگان دارو:

فعلا نیازی به واردات سرم نیست

فعلا نیازی به واردات سرم نیست

به گزارش لیدی شال، به دنبال انتشار خبرهایی در رابطه با کمبود سرم و سهمیه بندی آن در داروخانه ها، رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو می گوید که فعلاً برنامه ای برای واردات این دارو وجود ندارد.


ناصر ریاحی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: هم اکنون در ایران چند کارخانه بزرگ تولیدکننده سرم وجود دارد که در شهرهایی مانند تهران، مشهد، تبریز و شیراز فعالیت می نمایند و در طول سالهای گذشته نیاز کشور با استفاده از همین تولیدات تأمین شده است.
به گفته وی، در سالهای گذشته هیچ برنامه ای برای واردات سرم وجود نداشته و هم اکنون هم با استفاده از همین توان داخلی امکان تأمین نیازها وجود دارد و طرحی برای واردات سرم در دستور کار نیست.
عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی تهران همینطور اظهار داشت که در سالهای اخیر تنها در یک دوره کوتاه به دنبال گزارش شدن برخی کمبودها واردات سرم از جانب برخی شرکت ها انجام شد اما بعد از آن دیگر وارداتی صورت نگرفت.
ریاحی با اشاره به اینکه اگر کمبودی وجود دارد باید نهادهای ذی ربط اطلاعات در ارتباط با آنرا منتشر کنند، توضیح داد: چندی پیش خبرهایی از کمبود یکی از پلاستیک های به کار رفته در تولید سرم منتشر گردید و این پلاستیک هم از جانب پتروشیمی های داخل کشور تولید و تأمین می شود اما این مورد هم هم اکنون از جانب مسؤلان رد شده است.
وی تصریح کرد: البته این صحبت هم مطرح شده که تولید سرم کمبود نداشته و صرفاً مشکلاتی در توزیع آن وجود داشته است که باید دید در ایام آینده چه تغییراتی در این عرصه به وجود خواهد آمد.
منبع:

1401/06/26
10:50:46
5.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal