مدیر جهاد كشاورزی شهرستان عنوان كرد

وجود بیش از ۴ هزار شتر در هویزه

وجود بیش از ۴ هزار شتر در هویزه

به گزارش لیدی شال، خوزستان مدیر جهاد کشاورزی هویزه با اشاره به پرورش سنتی شتر در این شهرستان اظهار داشت: فعالیت شرکت های نفتی در هویزه، زیستگاه شترها را با تهدید مواجه کرده است.سید نورالله موالی زاده در گفت و گو با ایسنا، درباب پرورش شتر در شهرستان هویزه اظهار داشت: بیش از ۴ هزار نفر شتر در شهرستان هویزه وجود دارد. دراین زمینه یک واحد صنعتی پرورش شتر در هویزه داریم اما بخش عمده ای از پرورش سنتی است و پرورش بصورت مدرن نیست.

وی اضافه کرد: صادرات شتر صورت نمی گیرد و کسی نیز برای خرید شتر بمنظور صادرات به ما مراجعه نکرده است و فروش این شترهای پرورش یافته در داخل کشور به انجام می رسد.

موالی زاده درباب استفاده از شترهای پرورش داده شده عنوان کرد: تعدادی از این شترها جهت استفاده از گوشت پرورش داده می شوند و به قصابی ها فرستاده می شوند. همین طور از پشم این شترها نیز استفاده می شود.

وی به اشاره بحث خشکسالی های اخیر در هویزه اضافه کرد: در وضعیت خشکسالی شترها نیازمند حمایت هستند و باید نسبت به تامین آب و علوفه مورد نیاز آنها اقدام گردد. باتوجه به شرایط خشکسالی های چند سال اخیر، مراتع هویزه فقیر شده اند و در تامین علوفه شترها با مشکل مواجه هستیم.

مدیر جهاد کشاورزی هویزه اظهار داشت: باتوجه به کارهای شرکت های نفتی در منطقه هویزه، زیستگاه شترها با تهدید روبه رو شده و همین طور وجود تاسیسات نفتی و خطوط انتقال، تردد شترها را نیز با مشکل مواجه کرده است.
1401/06/15
08:51:12
5.0 / 5
213
تگهای خبر: صادرات , فروش , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal