مدیرعامل راه آهن:

تراورس به راه آهن بازمی گردد

تراورس به راه آهن بازمی گردد

مدیرعامل راه آهن از بازگشت شرکت زیرساخت ریلی تراورس با حکم دادگاه به دولت آگاهی داد.به گزارش لیدی شال به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی با اشاره به لزوم بازگشت شرکت تراورس به راه آهن، بر تعیین حسابدار ویژه جهت بررسی عملکرد گذشته مالی این شرکت در امتداد رعایت عدالت و انصاف در جهت حفظ حق الناس و منافع ملی کشور تاکید نمود.
صالحی با تاکید بر برگزاری دو نشست مفصل با حضور معاونان و مدیران کل راه آهن و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس) عنوان کرد: طی جلسات برگزار شده مشخص شد که متأسفانه در گزارش های واصله، بی انظباطی و پیچیدگی های خاصی در عملکرد مالی شرکت تراورس از طرف بازرسان و حسابرسان قانونی گزارش شده است که لازم است تمامی این موارد شفاف سازی شوند.
صالحی با یادآوری این که شرکت تراورس در سال ۱۳۷۱ از طرف شرکت راه آهن تأسیس و در سال ۱۳۸۹ در پروسه خصوصی سازی شرکت های دولتی، به بخش خصوصی واگذار شد، افزود: این شرکت در سال اخیر با حکم دادگاه به راه آهن واگذار شد و متأسفانه طی ۱۰ سال اتفاقاتی برای مدیریت و عملکرد این شرکت رخ داده است که غیرقابل پذیرش است.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اعلان اینکه اکنون شرکت تراورس همچون فرزند تضعیف شده و لطمه دیده در آستانه بازگشت به خانواده خود است، اشاره کرد: لازم است تا با حسابرسی ویژه کاملاً مشخص شود طی این مدت چه اتفاقاتی برای شرکت تراورس رخ داده و شرکت راه آهن در چه وضعیت و شرایطی تراورس را تحویل می گیرد.
معاون وزیر راه اظهار داشت: متأسفانه به دفعات از بانکهای مختلف وام گرفته شده ولی پولش وارد شرکت نشده و به سبب عدم بازپرداخت این وام ها و عدم پرداخت بیمه و مالیات، حساب های اصلی شرکت مدت هاست که از طرف دستگاه های مختلف مسدود شده است. این تنوع در تخلف و بی انضباطی های مالی، شائبه های مختلفی را به ذهن متبادر می کند که باید به فوریت اصلاح گردد.
صالحی همین طور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی عنوان کرد:
«در مجمع تراورس حقیقتاً دلم سوخت که در پروسه اختصاصی سازی! این شرکت با قوی ترین تجهیزات و متخصصین ساخت ریلی، سبب تباهی آن شدند درحالیکه در طول این مدت خیلی از کشورها در توسعه شبکه ریلی فرسنگ ها جلوتر رفتند.
در فجر انقلاب این فرزند در آستانه بازگشت است و به لطف خدا آنرا احیا می نماییم.»


1400/11/24
20:33:13
5.0 / 5
289
تگهای خبر: خصوصی , دستگاه , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal