پاسخ استاندار کرمان به تجمعات کارگران معادن زغالسنگ چه بود؟

پاسخ استاندار کرمان به تجمعات کارگران معادن زغالسنگ چه بود؟

کرمان استاندار کرمان با تاکید بر این که اعلام کردیم بر طبق هر چه که امکان داشته و دارد و در اختیار استان باشد پیشگیری شود تا طبق قانون، حق و حقوق کارگران لحاظ شود، اظهار داشت: کارگران یکسری خواسته هایی دارند که تعدادی از آنها نیاز به تغییر قانون و تصمیمات دولت دارد و این موارد را نیز جمع بندی و منعکس کردیم که یک فرآیند طولانیست و مختص استان کرمان نیست.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، کارگران معادن زغالسنگ بخش خصوصی در شهرستان کوهبنان در ایام اخیر تجمعاتی داشته و خواهان توجه به مطالباتشان از طرف مسئولان بودند.
نبود سرویس رفت و برگشت به محل کار، مشکلات بیمه ای و قراردادهای یک ماهه، پایین بودن حقوق و مزایا و... همچون مطالبات کارگران معادن زغالسنگ است.
این کارگران پس از چند روز اعتصاب در محل کارشان، روز پنجشنبه(۲۲ مهرماه) در مقابل استانداری کرمان تجمع داشتند که در این رابطه با استاندار کرمان گفت و گو کردیم و آخرین جمع بندی درباره خواسته های کارگران و تصمیمات مسئولان را جویا شدیم.
دکتر"علی زینی وند" در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از همان روز اول که کارگران شهربابک اعتراض کردند و بعد در شمال استان تجمعات شروع شد، بلافاصله جلسه و کارگروه ویژه ای با تمام اختیارات که همه دستگاهها عضو آن هستند، تشکیل دادیم.
وی با اشاره به این که بنده خودم تا حالا بیش از شش جلسه تشکیل داده، با وزارت کار و کشور صحبت کردیم و به ریاست جمهوری گزارش دادیم ضمن این که از قبل نیز کارهایی کرده بودیم، اضافه کرد: همه مدیران معادن زغالسنگ را به استان فراخوان کرده و برخی جلسات برای آقایان تشکیل شد و نمایندگان کارگران بوده اند و گاهی یک جلسه پیوسته هشت ساعت به طول انجامیده و در حقیقت صدها ساعت در طول این مدت جلسه برگزار کردیم.
زینی وند اشاره کرد: اعلام کردیم بر طبق هر چه که امکان داشته و دارد و در اختیار استان باشد تا طبق قانون، حق و حقوق کارگران لحاظ شود، اعمال شود و شنیدم لحاظ کرده اند.
استاندار کرمان بیان کرد: کارگران یکسری خواسته هایی دارند که تعدادی از آنها نیاز به تغییر قانون و تصمیمات دولت دارد و این موارد را نیز جمع بندی و منعکس کردیم که یک فرآیند طولانیست و مختص استان کرمان نیست بعنوان مثال در طرح طبقه بندی مشاغل باید اتفاقاتی بیفتد و گاهی نیاز به تغییر قوانین در مجلس و تغییر مصوبات در دولت امکان دارد، داشته باشد که در اختیار استان نیست اما باز منتقل کردیم و گفتیم همه حقوق کارگران را لحاظ کنند.
وی اشاره کرد: از کارگران تقاضا داریم مطالبات و خواسته هایشان را که بسیاری از آنها را درست و برحق می دانیم، حتما از مجرای قانون و کارگروه تشکیل شده پیگیری کنند و حتما نمایندگان کارگران با کارگروه مستقر در تماس باشند؛ به فکرشان هستیم و همه موارد را نیز پیگیری کردیم و امیدواریم به خواسته های قانونی و منطقی شان پاسخ مثبتی داده شده باشد.1400/07/24
12:45:25
5.0 / 5
462
تگهای خبر: خصوصی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal