استاندار خوزستان:

در كشت پاییزه، توزیع و مدیریت آب در اختیار كشاورزان قرار می گیرد

در كشت پاییزه، توزیع و مدیریت آب در اختیار كشاورزان قرار می گیرد

به گزارش لیدی شال خوزستان استاندار خوزستان درباب کشت پاییزه اظهار داشت: قرار شد آب حجمی توسط سازمان آب و برق با همکاری صنف کشاورزان در اختیار این صنف قرار بگیرد و نحوه مدیریت آب توسط گروه ها و نمایندگان کشاورزان باشد؛ با کشاورزان مناطق بالادست و پایین دست آب صحبت شود تا نوع کشت و نوع آبیاری را مشخص کنند.قاسم سلیمانی دشتکی در حاشیه جلسه با هیات رئیسه تشکل های کشاورزی که امروز (هفتم مرداد ماه) در دفتر انجمن صنفی کشاورزان خوزستان برگزار شد، اظهار نمود: امروز جلسه بسیار ارزشمندی با هیات رئیسه صنف کشاورزان استان در محل دفتر این صنف انجام شد و دیدگاه حدود ۹ نفر از دوستان با حضور مدیران مرتبط در سازمان آب و برق، جهاد کشاورزی، ستاد بحران، معاونت عمرانی و بنده طرح شد.

به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: درباب مشکلات کشاورزان در ترسالی و خشکسالی و وضعیت اخیر پیش آمده، مباحث خوبی مطرح و تجزیه و تحلیل شد. علاوه بر مباحثی که بیان شد، در حوزه راهکارهای پیگیری، مصوبات و اعتباراتی که از جانب دولت، نهادها، ارگان ها و دیگر سازمان ها برای خوزستان تصویب گردید به یک جمع بندی رسیدیم.

استاندار خوزستان اظهار داشت: جمع بندی جلسه برای کشت پاییزه اینطور شد که رییس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان، یک کارگروه قوی از بخش خصوصی در مرکز استان تشکیل دهد و شاخه های این کارگروه نیز در شهرستان های مختلف برای برنامه ریزی در نحوه مصرف آب در کشت پاییزه همکاری لازم را داشته باشد.

سلیمانی دشتکی اشاره کرد: قرار شد آب حجمی توسط سازمان آب و برق با همکاری صنف کشاورزان در اختیار این صنف قرار بگیرد و نحوه مدیریت آب توسط گروه ها و نمایندگان کشاورزان باشد؛ با کشاورزان مناطق بالادست و پایین دست آب صحبت شود تا نوع کشت و آبیاری را مشخص کنند.

وی عنوان کرد: پیشنهاد شد طی یک یا دو هفته آتی نمایندگان حقیقی و حقوقی در این خصوص مشخص شوند تا در شورای کشاورزی به تصویب برسد که ان شاالله این تقسیم کار بین سازمان آب و برق خوزستان، سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و صنف کشاورزان خوزستان صورت گیرد تا برنامه ریزی دقیقی را برای کشت پاییزه داشته باشیم.

مسعود اسدی، رییس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان نیز در این نشست اظهار نمود: دیدگاه بسیار مثبتی که استاندار خوزستان نسبت به واگذاری امور به خود کشاورزان دارند اساسا سبب می شود که در آینده شاهد یک روند مثبت و وضعیتی بهتر در مدیریت و بهره برداری از منابع آبی باشیم.

به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا وی ادامه داد: ان شاالله بتوانیم با حداکثر توان و بهره برداری از امکانات موجود و نیز با حداقل خسارت ها و مشکلات از بحران آبی رهایی پیدا نماییم و وارد دوره آبی شویم؛ به زودی برنامه ریزی خواهیم کرد تا با یکدیگر مدیریت فصل زراعی آینده را انجام دهیم.

منبع:

1400/05/08
12:30:21
5.0 / 5
790
تگهای خبر: خصوصی , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal