در فروردین امسال

چند بنگاه صنعتی راه اندازی شد؟

چند بنگاه صنعتی راه اندازی شد؟

به گزارش لیدی شال جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است که در فروردین سال جاری برای ۳۴۷ بنگاه پروانه بهره برداری صادر شده و زمینه اشتغال بیشتر از ۶۰۰۰ نفر فراهم گشته است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در نخستین ماه سال جاری برای ۲۰۹۴ بنگاه جواز تاسیس و برای ۳۴۷ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱۶۲.۱ درصد و ۷۴.۴ درصد افزایش داشته است.
سرمایه پیشبینی شده در این زمان برای جوازهای تاسیس معادل ۲۷ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳۲۹.۵ درصد افزایش داشته و بیشتر از چهار برابر شده است. علت این افزایش، رشد ۱۵۶ درصدی در تعداد صدور این جوازها و صدور جوازهای تاسیس "آذر نان نظری" در استان آذربایجان شرقی با پیشبینی سرمایه گذاری ۱۳۴۰ میلیارد تومانی و "توسعه صنعت و معدن تدبیر" در استان قم با پیشبینی سرمایه گذاری ۱۱۲۰ میلیارد تومان است.
میزان سرمایه پروانه های بهره برداری صادر شده در فروردین سال جاری هم ۴۲۹۱ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳.۷ درصد افزایش داشته است.
همینطور بر طبق این آمار پیشبینی شده با اجرای پروژه هایی که جواز تاسیس آنها در ماه اول سال جاری صادر شده برای ۴۳ هزار و ۴۶ نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۱۵۸.۵ درصدی مواجه بوده است. پروانه های بهره برداری صادر شده در این زمان هم زمینه اشتغال ۶۰۷۹ نفر را فراهم نموده که نسبت به فروردین سال گذشته حدود ۱.۹ درصد کاهش داشته است.
افزایش ۷۳ درصدی صدور پروانه صنفی
در فروردین سال جاری ۱۹ هزار و ۸۶۲ پروانه صنفی صادر شده که نسبت به تعداد صدور این پروانه در مدت مشابه سال قبل ۷۲.۷ درصد افزایش داشته است.
البته سال قبل عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفته بود که افزایش واحدهای صنفی به معنای رونق در اصناف نیست و به صورت کلی سرریز جامعه بیکار از بخش دانشگاه و ادارات و سازمان های دولتی به اصناف را شمشیر دو لبه توصیف کرده بود.
صدور نماد اعتماد الکترونیک هم در نخستین ماه از سال ۱۴۰۰ با رشد ۱۹.۳ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۲۱۵۲ مورد رسیده است.1400/03/17
13:30:44
5.0 / 5
895
تگهای خبر: تجارت , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳