فیلترهای آبی با قابلیت حذف بیشتر از ۶۵۰ نوع باكتری

فیلترهای آبی با قابلیت حذف بیشتر از ۶۵۰ نوع باكتری

لیدی شال: یکی از شرکتهای فناور برای تصفیه آب، فیلترها و واشرهای آنتی باکتریالی را به تولید رساند که قادر به حذف میکروارگانیسم ها و باکتری ها است.


به گزارش ایسنا، یکی از شرکتهای فناور تولیدکننده فیلترهای تصفیه آب، هم اکنون فیلترهای نانویی آنتی باکتریال و واشرهای آنتی باکتریال را در فهرست محصولات نانویی خود دارد که بر پایه موادی قرار داده شده تا مانع رشد هرگونه میکروارگانیسم و باکتری ها بر روی بدنه و ساختار خود شوند.
در فیلترهای نانویی این شرکت با گنجانیدن عامل ضدباکتریایی یا بایوساید در ساختار فیلتر، ریسک و خطر آلودگی سطوح آن به انواع باکتری و میکروارگانیسم ها بسیار کاسته می شود. همچون باکتری هایی که سطوح فیلتر تصفیه آب آنتی باکتریال از رشد آنها ممانعت به عمل می آورند، استافیلوکوکوس اورئوس و اشرشیاکلی است. در صورتیکه سطوح فیلتر در مجاورت با آب آشامیدنی به باکتری های مذکور آلوده شود، می تواند خطرات جدی برای سلامتی مصرف کنندگان به همراه داشته باشد.
مهندس مغانلو، مدیر فروش این شرکت با تکیه بر اینکه در این فیلترها، کلر و کربن از آب جدا می شوند و از آنجایی که کلر خاصیت گندزدایی دارد، با حذف آن فرصت مناسبی برای رشد باکتری ها به وجود می آید، تصریح کرد: فیلتر نانویی ما برای این ساخته شده که بتواند این میکرواورگانیسم ها را از بین ببرد. علیرغم این فیلتر دیگر نیازی به فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب نیست. فیلتر UV، با تاباندن نور فرابنفش به آب، باکتری و میکروارگانیسم ها را از بین می برد. اما به علت قیمت بالای نور UV مقرون به صرفه نیست. فیلترهای آنتی باکتریال قادرند هرگونه قارچ و باکتری را در آب را از بین ببرند.
به نقل از ستاد نانو، این فیلترهای نانویی به علت وجود نانوذرات، خاصیت آنتی باکتریال داشته و علاوه بر حذف عوامل بیماری زا، به حذف رنگ، بو و مزه بد آب کمک می کنند. نانوذرات یک عامل ضدمیکروبی قوی هستند که می توانند سبب از بین رفتن طیف وسیعی از میکروب ها شوند. آنها به دیواره سلولی باکتری چسبیده و این عوامل بیماری زا را از بین می برند. اثر ضدباکتریایی ذرات به صورت قابل ملاحظه ای در بعد نانومتری افزایش می یابد، به صورتی که نانوذرات قادر به از بین بردن بیشتر از ۶۵۰ نوع باکتری هستند.
منبع:

1400/02/21
14:12:42
5.0 / 5
682
تگهای خبر: دستگاه , فروش , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal