اعلام آمادگی صرافان برای بكارگیری رمزارزهای داخلی در واردات

اعلام آمادگی صرافان برای بكارگیری رمزارزهای داخلی در واردات

لیدی شال: با توجه به این که قبل از این بانک مرکزی ضوابط استفاده از رمزارزهای داخلی برای واردات کالا را تصویب کرد، کانون صرافان آمادگی خود درباب بهره گیری از شبکه گسترده صرافان در استفاده از رمز ارزهای داخلی جهت واردات کالا را اعلام نموده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، چندی قبل بانک مرکزی ضوابط ناظر بر چگونگی استفاده از رمزارزهای حاصل از استخراج داخلی توسط واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره برداری از وزارت صمت را تنها جهت انجام پرداخت های ارزی بابت واردات تصویب کرد.
بدین منظور، از این به بعد صرافیهای مجاز و بانک ها می توانند در قالب ضوابط پرداخت های ارزی بابت واردات از راه رمزهای استخراج شده در داخل کشور را انجام دهند.
در این حوزه، کانون صرافان در اطلاعیه ای اعلام نمود: در شرایط حساس کنونی و محدودیت های تحمیل شده در نقل و انتقالات بین المللی، تصمیم مجموعه حاکمیت و به تبع آن بانک مرکزی در مورد استفاده از پتانسیل ارزهای دیجیتالی در مراودات بین المللی، ابلاغ آن - هرچند دیر- نویدبخش تسهیل در مراودات مالی در آینده نه چندان دور خواهد بود.

در ادامه اطلاعیه این کانون آمده است: کانون صرافان ضمن استقبال از این تصمیم اعلام می کند که با استفاده از شبکه گسترده صرافان مجاز و کارگزاران خود، آمادگی کامل دارد تا ضمن همکاری با تمام نهادهای مرتبط در این عرصه شامل وزارت صمت، بانک مرکزی، فعالین حوزه استخراج و خرید و فروش، مبادرت به عرضه زیرساخت آماده (قسمت رمزارز) اپلیکیشن کانون صرافان و یا پشتیبانی از زیرساخت های موجود کند.
منبع:

1400/02/05
21:08:00
5.0 / 5
945
تگهای خبر: بانك مركزی , طلا , فروش , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal