مركز آمار ایران اعلام كرد

نرخ تورم 48 و دو دهم درصدی بهمن 99

نرخ تورم 48 و دو دهم درصدی بهمن 99

به گزارش لیدی شال مرکز آمار ایران اعلام نمود: نرخ تورم نقطه ای در بهمن ماه امسال نسبت به بهمن سال قبل به عدد 48.2 درصد رسیده است.به گزارش لیدی شال به نقل از مرکز آمار ایران، نرخ تورم نقطه ای بهمن ماه ۱۳۹۹ در مقایسه با ماه قبل ۲، ۰ واحد درصد افزایش یافته است.
نرخ تورم نقطه ای گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» با افزایش ۶.۹ واحد درصدی به ۶۶.۸ درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با کاهش ۰.۲ واحد درصدی به ۳۹.۷ درصد رسیده است.
افزایش نرخ تورم نقطه ای خانوارهای کشور
منظور از نرخ تورم نقطه ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل می باشد. نرخ تورم نقطه ای در بهمن ماه ۱۳۹۹ به عدد ۴۸، ۲ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور متوسط ۴۸.۲ درصد بیشتر از بهمن ۱۳۹۸ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده اند؛ این در حالیست که نرخ تورم نقطه ای برای خانوارهای شهری ۴۷، ۲ درصد می باشد که نسبت به ماه قبل ۱، ۷ واحد درصد افزایش داشته است. هم چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۵۳، ۶ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۳، ۸ واحد درصد افزایش داشته است.
افزایش نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور
منظور از نرخ تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه قبل می باشد. نرخ تورم ماهانه بهمن ۱۳۹۹ به ۲، ۵ درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، ۰.۷ واحد درصد افزایش داشته است. تورم ماهانه برای گروه های عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» و «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» به ترتیب ۵.۲ درصد و ۱.۱ درصد بوده است.
این در حالی است که نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری ۲، ۴ درصد می باشد که نسبت به ماه قبل ۰.۵ واحد درصد افزایش داشته است. هم چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۳.۳ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۱.۶ واحد درصد افزایش داشته است.
افزایش نرخ تورم سالانه خانوارهای کشور
منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه پیش از آن می باشد. نرخ تورم سالانه بهمن ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای کشور به ۳۴، ۲ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ۲، ۰ واحد درصد افزایش نشان میدهد.
هم چنین نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ۳۴، ۱ درصد و ۳۵.۰ درصد می باشد که برای خانوارهای شهری ۱، ۹ واحد درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی ۲.۵ واحد درصد افزایش داشته است.


منبع:

1399/12/03
12:22:06
0.0 / 5
1101
تگهای خبر: خدمات , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal