مقیمی خبر داد

موتور سه استوانه ملی وارد مرحله صنعتی سازی می شود

موتور سه استوانه ملی وارد مرحله صنعتی سازی می شود

به گزارش لیدی شال مدیر عامل ایران خودرو اظهار داشت: موتور سه استوانه ملی وارد مرحله صنعتی سازی می شود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو در نمایشگاه قطعات پیشرانه سه استوانه ملی درباب موتور سه استوانه ملی که بتازگی رونمایی شده است، با اعلان اینکه این موتور از خاصیت های خیلی خوبی برخوردارست و وارد مرحله صنعتی سازی می شود، اظهار داشت: از با اهمیت ترین خاصیت های فنی این پروژه می توان به کاهش مصرف سوخت و ارتقا استاندارد آلایندگی، اشاره نمود. این موتور ملی موجب توسعه پنج نوع موتور با توان ۷۲ تا ۱۵۰ اسب بخار و گشتاورهای متفاوت از ۹۸ تا ۲۴۰ نیوتون متر می شود.
این مقام مسئول افزود: از دیگر خاصیت های این موتور می توان به مصرف سوخت پایین، قابلیت کسب استانداردهای یورو ۶، قابلیت استفاده از سوخت بنزین و CNG اشاره نمود.
او بیان کرد: این موتور کاملا مناسب برای مدلهای هیبریدی و بهره مندی از سطح تکنولوژی های روز الکتریکی و قابلیت اشتراک گذاری با سایر خودروسازان داخلی است.
مدیر عامل ایران خودرو درباب خاصیت ها و قابلیت های این موتور اظهار داشت: این موتور بستگی به پلت فرم مورد استفاده، موجب کاهش مصرف حدود ۳.۵ لیتری میانگین مصرف سوخت می شود. تولید موتور در کشور از دهه ۷۰ با مصرف ۱۲ لیتر کار شروع شد و سپس به هشت لیتر و الان به عدد ۷.۸ لیتر رسیده است که نشان از عملکرد خوب ایران خودرو دارد.
مدیرعامل ایران خودرو با اعلان اینکه گاهی گفته می شود که سه سیلندر، از توان موتورها می کاهد، اظهار داشت: این مساله ادعای درستی نیست. شاخص مهم این طرح در امتداد فرمایشات مقام معظم رهبری و حرکت در امتداد شعار اقتصاد مقاومتی است. از ۲۵۰ قطعه استفاده شده در این موتور هشت قطعه وارداتی و باقی قطعات داخلی سازی شده است.
مقیمی با اعلان اینکه برمبنای نقشه راه تدوین شده برای خانواده موتورهای ایران خودرو، در نقشه راه موتورها صنعتی سازی موتور، گیربکس و پلت فرم از دی ماه سال قبل مصوب شد که اولین قله، موتور سه استوانه ای بود، اظهار داشت: در برنامه ریزی انجام شده افزایش برقی سازی موتورها با هدف سبک سازی مدنظر قرار گرفته است.
منبع:

1399/11/08
23:17:46
0.0 / 5
1401
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal