در طول هفته ای كه گذشت

ریزش قیمت سكه و طلا بی توجه به ثبات اونس جهانی

ریزش قیمت سكه و طلا بی توجه به ثبات اونس جهانی

به گزارش لیدی شال طبق اعلام یک عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، طی یک هفته اخیر، باوجود ثبات قیمتی هر اونس جهانی در انتها هفته نسبت به ابتدای هفته، به علت کاهش نرخ ارز، در بازار سکه و طلا هم ریزش قیمت دیده می شود.


ایوب اکبری پور در گفتگو با ایسنا در تشریح وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، با اشاره به اینکه در طول هفته نوسانات قیمتی وجود داشته اما در انتهای هفته نسبت به نخستین روز هفته، ثبات قیمتی در قیمت اونس جهانی دیده می شود؛ اظهار نمود: از جهت پارامتر موثر خارجی که آخرین قیمت ثبت شده برای اونس جهانی همان ۱۸۵۰ دلاری است که در ابتدای هفته بود. از طرفی در عین ثبات قیمت اونس جهانی، ریزش نرخ ارز در کشور طی هفته اخیر بوجود آمد که به نسبت بر روی قیمت سکه، طلا و سایر اقلام فلزی داخلی تأثیر گذاشته است.
این عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: ازاین رو اینطور می توان گفت در هفته ای که گذشت، از نظر بازار جهانی، اونس جهانی ثبات قیمتی را تجربه کرده اما در بازار داخلی، افت نرخ ارز، سبب ریزش قیمت سکه و طلا شده است بدین صورت که هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به ابتدای هفته ۵۸ هزار تومان و هر قطعه سکه ۶۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته اند. در مجموع در انتها هفته، آرامش در بازار سکه و طلای داخلی با افت قیمت ها نسبت به آغاز هفته همراه شده است.
وی تصریح کرد: افت تقاضا هم در بازار دیده می شود؛ چونکه باتوجه به اینکه ثبات نرخ ارز تأثیر مستقیم بر قیمت سکه و طلا خواهد داشت، مردم منتظر هستد تا قیمت ارز هم به یک ثبات کامل برسد و سپس مبادرت به خرید کنند.
اکبری پور در ارتباط با تغییرات قیمتی در طول هفته اخیر و آخرین قیمت ها، اظهار داشت: هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید هم اکنون ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد که نسبت به ابتدای هفته ۶۰۰ هزار تومان ارزان تر شده است. همینطور سکه تمام طرح قدیم هم از نزدیک ۱۱ میلیون تومان در ابتدای هفته به ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در انتها هفته رسید. هم اکنون حباب سکه هم برای هر قطعه سکه درخلال ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان نوسان دارد.
این عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: در انتها هفته هر قطعه نیم سکه با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی، پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و ربع سکه با افت ۱۰۰ هزار تومانی، سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده اند. سکه های یک گرمی هم با حدود ۳۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته در حال حال حاضر دو میلیون و ۲۷۰ هزار تومان قیمت دارد.
وی اظهار نمود: همینطور هر مثقال طلا با افت ۲۵۰ هزار تومانی، چهار میلیون و ۵۴۲ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم با کاهش حدودا ۵۸ هزار تومانی نسبت به آغاز هفته، به یک میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده است.1399/10/27
13:40:20
0.0 / 5
1369
تگهای خبر: آرامش , بازار , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal