رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح كرد

رفع دشواری ها در راه صادرات ایران

رفع دشواری ها در راه صادرات ایران

به گزارش لیدی شال رئیس اتاق بازرگانی ایران می گوید دولت باید تلاش کند دشواری هایی که در راه صادرات ایران به وجود آمده را برطرف کرده و به بخش خصوصی اجازه فعالیت جدی در این عرصه بدهد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در مراسم روز ملی صادرات اظهار نمود: اقتصاد ایران در سالهای گذشته شرایطی خاص و استثنایی را پشت سر گذاشت. این شرایط از سویی با تحریم های همه جانبه آمریکا و از طرفی با مشکلات داخلی همزمان شده بود. ازاین رو آنچه که در سالهای گذشته رخ داد یک افتخار بسیار مهم برای اقتصاد کشور بود.
به قول وی صادر کنندگانی که امروز بعنوان صادر کنندگان برتر معرفی می گردند در سخت ترین دوره توانستند آمار صادراتی ایران را حفظ نموده و عملکردی تاریخی از خود به جای بگذارند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه امروز صادرات نوک پیکان حرکت توسعه اقتصادی همه کشورهاست بیان نمود: امروز اگر کشوری می خواهد میزان قدرت و نفوذ خود در اقتصاد جهان را مشخص نماید به آمارهای صادراتی خود و میزان نفوذ کالاهایش در بازارهای جهانی اشاره می کند. امروز صادرات حتی در مسائل فرهنگی، اجتماعی و امنیتی هم اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.
شافعی با بیان اینکه اگر کالاها رد نشوند سربازها از مرز عبور خواهند کرد، اظهار نمود: امروز خیلی از کشورهای جهان به اهمیت این مورد پی بردند، اما متاسفانه در ایران هنوز درک دقیقی از میزان اهمیت صادرات وجود ندارد.
وی افزود: در طول سالهای گذشته صحبت های زیادی از رونق تولید و بهبود وضع معیشت مردم مطرح شده اما در کنار روایت های مستقیم آنچه که در بلندمدت به سود اقتصاد کشور خواهد بود پشتیبانی از مردم در سایه توسعه اقتصادی می باشد، چونکه وقتی تولید و صادرات گسترش پیدا کند رونق اقتصادی به وجود می آید و اگر ما در صادرات عقب بمانیم بار آنرا اقشار کم درآمد جامعه بر دوش می کشند.
به قول رئیس اتاق بازرگانی ایران در این راه صادرکنندگان از دولت حمایت های مالی نمی خواهند بلکه انتظار دارند یک مسیر هموار برای صادرات به وجود آید و سردرگمی طولانی در این عرصه برطرف شود. در سالهای گذشته اتاق بازرگانی بارها دغدغه های خود در این عرصه را مطرح کرده و امیدوار است با اصلاح سیاست های غلط رسیدن به اهداف کلان ممکن شود.
منبع:

1399/10/22
17:26:12
0.0 / 5
1110
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal