نتیجه بررسی مبحث خودرو های دپو شده در بابل

نتیجه بررسی مبحث خودرو های دپو شده در بابل

برپایه دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، سرپرست دفتر این وزارتخانه جهت بررسی مبحث خودرو های دپو شده ایران خودرو مازندران در بابل از این شركت بازدید كرد كه ضمن این بازدید، دپو و احتكار خودرو توسط ایران خودرو مازندران را منتفی اعلام نمود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، چندی قبل با انتشار یک فیلم در شبکه های اجتماعی در خصوص دپو خودرو های تولیدی شرکت ایران خودرو مازندران در زمین های کشاورزی شهر بابل، این مورد مورد رسیدگی قرار گرفت و سید امیر حسینی نژاد- مدیرعامل شرکت ایران خودرو مازندران- در این رابطه ضمن اشاره به اینکه از آغاز تیر ماه طبق دستور پلیس راهور، هیچ خودروی بدون پلاکی نباید از شرکت های تولید خودرو بیرون برود، خاطرنشان کرد: یک خودرو زمانی که تولید می شود، بعد از تجاری سازی به سرعت، سند آن صادر و پلاک و مدارک خودرو توسط پلیس راهور تهیه می شود. بعد از دریافت پلاک و نصب آن بر روی خودرو، خودرو ها به صورت حضوری یا حمل، طی فرایند ای ۱۰ الی ۱۵ روزه تحویل مشتریان خواهد شد؛ ازاین رو از اول تیرماه تا عملیاتی شدن آماده سازی زیرساخت ها، حدود سه هفته خودرو ها از شرکت های تولید خارج نشده است اما روند تحویل دهی خودرو ها از مردادماه به روال طبیعی بازگشته است.
وی تاکید کرده بود که به ذلیل محدودیت های ترافیکی جاده ای تعطیلات ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و شلوغی جاده ها تا چند روز، تریلرها اجازه بارگیری نداشته بعد از آن هم تعداد بسیار محدود توانستیم خودرو را ارسال نماییم که اگر محدودیت وجود نداشت حدود ۵۰۰ دستگاه خودرو بیشتر تحویل مشتریان می شد. متأسفانه محدودیت های زیاد جاده فیروزکوه در تعطیلات، مشکلاتی را برای تأمین قطعات و ارسال محصول ایجاد کرد.

دستور سرپرست وزارت صمت جهت بررسی دپوی خودرو ها در بابل
در پی این موضوع، جعفر سرقینی- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به سرپرست بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت دستور در خصوص بررسی مبحث خودرو های دپو شده ایران خودرو مازندران در بابل از این شرکت داد که به دنبال آن غلامرضا صارمیان ضمن بازدید از این شرکت، دپو و احتکار خودرو توسط ایران خودرو مازندران را منتفی اعلام نمود.
سرپرست دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در این بازدید آخرین وضعیت تولید خودرو های ناقصی، آماده تحویل و بارگیری شده را مورد بررسی داد. همینطور به بررسی مسائل و مشکلاتی شامل عدم تأمین بموقع قطعات خودرو های تولیدی و محدودیت های تردد در محورهای مواصلاتی استان مازندران در روزهای تعطیل و تاخیر ۱۰ تا ۱۵ روزه در عرضه پلاک یا شماره گذاری خودرو ها از جانب نیروی انتظامی پرداخت.
صارمیان همینطور پیشنهاداتی در ارتباط با تسریع عرضه پلاک خودرو های آماده تحویل توسط نیروی انتظامی در سرتاسر کشور و تسریع در تهیه قطعات کسری خودرو های دپو شده در محوطه کارخانه توسط گروه صنعتی ایران خودرو عرضه نمود. در این بازدید، پیشنهاداتی جهت تسریع در فرایند تحویل خودرو به مشتریان هم عرضه شده است.
منبع:

1399/06/26
11:45:55
5.0 / 5
1937
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal