آغاز فرآیند خوداظهاری مشخصات ماینرهای وارداتی در سامانه بهین یاب

آغاز فرآیند خوداظهاری مشخصات ماینرهای وارداتی در سامانه بهین یاب

به گزارش لیدی شال مدیركل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در جهت اجرای تصویب نامه هیئت وزیران به منظور تعیین تكلیف وضعیت دستگاه های استخراج رمزارز موجود در كشور، امكان ثبت مشخصات هویتی و هم تعداد، نوع و مدل دستگاه های ماینر از تاریخ ۲۷ مردادماه در سامانه بهین یاب فراهم گشته است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، علیرضا هادی اضافه کرد: همه دارندگان دستگاه های مذکور، یک ماه فرصت دارند از راه لینک خوداظهاری ایجادشده در صفحه اصلی سامانه بهین یاب، نسبت به ثبت این مشخصات اقدام نموده و حقوق و عوارض دولتی که با هماهنگی گمرک ج. ا. ا. در حال تعیین و پیشبینی در سامانه است را پرداخت کنند.
مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: دستگاه هایی که تابحال به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند صرفا از راه تکمیل فرم خوداظهاری و مشخص کردن نحوه و مکان استفاده از این دستگاه ها می توانند وارد چرخه فعالیت قانونی شوند.
هادی افزود: پیش نویس آئین نامه اجرایی طرح خوداظهاری، مبحث بند ۵ مصوبه هیأت دولت هم در وزارت صمت تهیه شده و جهت بررسی و تصویب به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشنهاد شده است و جلسات بررسی و تصمیم گیری در این عرصه در حال برگزاری است.
نگهداری از دستگاه ها در مراکز فاقد مجوز ممنوع است
وی هم چنین اظهار داشت: با عنایت به دستورالعمل صدور جوازتأسیس و پروانه بهره برداری استخراج رمزارز، صدور مجوز صرفا در شهرک های صنعتی، مناطق آزاد تجاری و نیروگاه های جدیدالاحداث میسر بوده و نگهداری از دستگاه ها در مراکز فاقد مجوز ممنوع می باشد.
هادی در مورد اعتبار مجوزهای صادره افزود: مدت اعتبار جوازهای تأسیس صادره در حوزه رمزارز شش ماه بوده و صرفا در صورت احراز پیشرفت فیزیکی برای یکبار و به مدت شش ماه تمدید خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور طرح ها عنوان کرد: تابحال تعداد ۶۴۶ فقره جوازتأسیس و ۲ فقره پروانه بهره برداری در این عرصه صادر گردیده است که پیشبینی می شود با انجام فرآیند خوداظهاری تعداد مجوزهای صادره افزایش داشته باشد.
منبع:

1399/05/30
21:51:13
5.0 / 5
2162
تگهای خبر: تجارت , تجاری , دستگاه , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal