ساخت دستگاه اسكن سه بعدی لیزری

ساخت دستگاه اسكن سه بعدی لیزری

لیدی شال: دستگاه «اسكن سه بعدی لیزری» توسط فناوران یكی از شركت های عضو مركز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، دستگاه اسکن سه بعدی لیزری جریان فلورسنت، رفتار جریان های تخلیه ای محیط دریا در سه بعد را اندازه گیری می کند که منجر به استخراج معادلات تجربی و نیز استانداردهای طراحی بمنظور طراحی بهینه تخلیه کننده های دریایی به نحو مطلوب می شود.

این دستگاه به همت فناوران یکی از شرکت های فعال در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شده است.

دکتر بصام، مدیرعامل این شرکت با بیان این که شرکت ما در زمینه طراحی و ساخت دستگاه هایی در حوزه اپتیک، لیزر، اسپرکترسکوپی و خلا فعالیت می کند، در باره این دستگاه اظهار داشت: دستگاه اسکن سه بعدی لیزری جریان فلورسنت، تحلیل سه بعدی رفتار جریان، میزان اختلاط و ترقیق آن و رفتار تلاطمی جریان های آشفته را ممکن می کند. با استفاده از این سامانه رفتارهای محتمل سیال در شرایط مختلف، نحوه حرکت و توزیع زمانی و مکانی رفتار جریان های آشفته به نحو مطلوب ممکن شده است. این مساله در مدل سازی آزمایشگاهی رفتار تخلیه کننده های فاضلاب، طراحی دقیق تخلیه گرها نقش بسزایی دارد.

از مشخصات فنی این دستگاه می توان به تصویربرداری تا نرخ ۳۰۰ فرم در ثانیه، تعداد صفحه های لیزری قابل تنظیم تا ۱۲ صفحه، تغییر ارتفاع و فاصله بین صفحات لیزری تا ۲۵ سانتی متر، جابجایی مرکز صفحات لیزری، قابلیت به کارگیری چشمه های لیزری با توان های مختلف و هم چنین قابل حمل بودن را بیان کرد.
برمبنای اعلام وزارت علوم، این دستگاه در حال تولید است و نمونه هایی از آن در اختیار بهره برداران قرار گرفته است.
منبع:

1399/04/22
23:21:02
5.0 / 5
2878
تگهای خبر: استاندارد , دستگاه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal