بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی كشاورزی و تفریغ بودجه ۹۷ در دستور كار مجلس

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی كشاورزی و تفریغ بودجه ۹۷ در دستور كار مجلس

به گزارش لیدی شال برررسی وضعیت كرونا، صلاحیت وزیر پیشنهادی كشاورزی و طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما در دستور كار جلسات علنی مجلس در هفته جاری قرار دارد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، جلسات علنی مجلس شورای اسلامی سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری (۱۹ و ۲۰ فروردین) پس از بیشتر از یك ماه تعطیلی انجام می شود. جلسات علنی بنا بر سفارش ستاد ملی مبارزه با كرونا برای پیشگیری از اشاعه این ویروس تشكیل نمی شد.
نمایندگان مجلس این هفته به بررسی گزارشی از وضعیت كرونا در كشور با حضور وزرای بهداشت و درمان و كشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سرپرست مركز پژوهش ها پرداخته و برنامه و صلاحیت كاظم خاوازی برای تصدی وزارت جهاد كشاورزی را مورد رسیدگی قرار می دهند.
بررسی گزارش رئیس دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه سال ۹۷ كل كشور، گزارش كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از روند اجرای برجام از ۲۶ تیر ۹۶ تا ۲۶ تیر ۹۷، تقاضای عده ای از نمایندگان برای تشكیل كمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث پس از گرانی بنزین در شهرهای مختلف كشور و گزارش كمیسیون آموزش و تحقیقات درباره مبحث پذیرش و نحوه جذب حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دكترا در دستور كار مجلس قرار دارد.
ادامه بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده، بررسی لایحه كمك به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های ساحلی و كلان شهرها با مشاركت بخش غیردولتی و رسیدگی به طرح اصلاح مواد ۱ و ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی، بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، رسیدگی به بررسی لایحه الحاق ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص كاربردی برای اینگونه جابه جایی ها، بررسی لایحه موافقتنامه سرویسهای هوایی دوجانبه بین ایران و كویت و ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز از دیگر موارد كاری مجلس در هفته جاری است.
بررسی لوایح اصلاح قانون پولی و بانكی كشور، عضویت ایران در شركت بین المللی نقدینگی اسلامی، اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه های سازمانی ارتش، نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه های اجرایی، استفساریه تبصره ۴ ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیشتر از یك شغل و رد لایحه الحاق یك تبصره به ماده ۵ قانون قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور هم در دستور كار مجلس قرار دارد.
نمایندگان همینطور بررسی لایحه تعیین تكلیف اموال بهكده رضوی، ساماندهی سهام عدالت مبحث اصلاح مواد ۳۴ تا ۳۸ قانون اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی، طرح الحاق یك تبصره به ماده ۹۸ قانون آئین نامه داخلی مجلس، طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا وسیما، طرح اصلاح بند (ل) ماده ۲۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)، رد طرح دهیاری ها، طرح الحاق یك ماده به قانون آئین نامه داخلی مجلس و لایحه مشاركت عمومی و خصوصی در دستور كار دارند.1399/01/18
20:52:53
5.0 / 5
3395
تگهای خبر: امنیت , خصوصی , دستگاه , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal