معاون گمرك ایران اعلام كرد:

اقلام بهداشتی وارداتی به سرعت ترخیص می شوند

اقلام بهداشتی وارداتی به سرعت ترخیص می شوند

به گزارش لیدی شال معاون گمرك ایران، درباره اقلام بهداشتی در گمركات كشور اظهار داشت: درصورت صدور مجوز وزارت بهداشت كمتراز ۲۴ ساعت كالاهای بهداشتی ترخیص می شود.


به گزارش لیدی شال به نقل از صدا و سیما، مهرداد ارونقی اظهار داشت: این كالاها از ماه های قبل در گمرك بوده اند و چنانچه وزارت بهداشت مجوز صادر كند بلافاصله ترخیص می شوند. معاون گمر ایران اضافه كرد: درصورت صدور مجوز وزارت بهداشت كمتراز ۲۴ ساعت كالاهای بهداشتی ترخیص می شود. همینطور محمود علیزاده، معاون سازمان امور مالیاتی هم اظهار داشت: برای صدور پروانه كسب و كار تا ۳۱ شهریور سال بعد احتیاج به استعلام نیست و قابل تمدید است.
وی اضافه كرد: تا ۳۱ اردیبهشت ۹۹ مهلت اظهارنامه و سررسید پرداخت تمدید شده است. در عین حال اسماعیل مهدی پور، مدیركل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان هم با بیان لیستی از اقلام بهداشتی مانند انواع دستكش، ماسك های پزشكی، ژل های شستشو و مواد ضدعفونی كننده كه تحت چتر نظارتی سازمان حمایت قرار دارند، اظهار داشت: تابحال مقدار تولید اینگونه مواد و اقلام بهداشتی نیاز كشور را تأمین می كرد، اما با شیوع بیماری كووید ۱۹ با كمبود در كشور مواجهه شدیم از طرفی همه گیر شدنِ جهانی آن هم واردات مواد بهداشتی را با مشكل مواجهه كرد.
وی اضافه كرد: برای ساماندهی تأمین و توزیع تولید و توزیع مواد بهداشتی بازرس مقیم در مراكز تولید در نظر گرفته ایم.
به گفته مهدی پور، كمیته ای در این خصوص تشكیل شده است. همینطور خسرو ابراهیم نیا، نایب رییس اتاق اصناف هم اطمینان داد: واحدهای صنفی نانوایی ها دارای پروانه كسب ملزم هستند موارد بهداشتی و امنیتی را طبق گذشته رعایت نمایند.
وی اضافه كرد: بنابر گفته پزشكان متخصص پخت نان در دمای بالا عاری از ویروس كروناست. مردم در هنگام گرفتن نان از نانوایی تا منزل باید رعایت بیشتری كنند.
ابراهیم نیا با اشاره به اینكه نظارت بر نانوایی ها تشدید شده است، اضافه كرد: شاطر و همكاران او كه با نان درتماس هستند تحت هیچ شرایطی نباید با پول و دستگاه "پز" در ارتباط باشند.
نائب رئیس اتاق اصناف اظهار داشت: افزایش اطلاعات مردم در مورد قیمت ها، نوع پخت و موارد بهداشتی بهترین ناظران بر مسائل بهداشتی و قیمت ها هستند. مردم در صورت مشاهده تخلف بهداشتی یا صنفی می توانند با تلفن ۱۲۴ تماس گرفته و اطلاع دهند.
ابراهیم نیا با عنایت به شیوع كرونا و احتیاط مردم در خرید نان و مواد غذایی همینطور كم شدنِ فعالیت نانوایی ها از سازمان تأمین اجتماعی و شهرداری ها خواست همكاری بیشتری با كسبه و اصناف داشته باشند.
امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی هم اظهار داشت: افزایش اعتبار دفترچه هایی درمانی تا آخر فروردین سال بعداز جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی است.

1398/12/22
23:13:51
5.0 / 5
3734
تگهای خبر: امنیت , دستگاه , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal