گزارش لیدی شال

فردا آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان كمك معیشتی كه یارانه نمی گیرند

فردا آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان كمك معیشتی كه یارانه نمی گیرند

لیدی شال: گروهی از خانوارهایی كه هیچ گاه در فهرست یارانه نقدی نبودند اما خودرا حائز شرایط دریافت كمك معیشتی می دانند تا فردا 24 دی ماه برای ثبت نام در سایت hemayat.mcls.gov.ir فرصت دارند.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، بعد از افزایش نرخ بنزین در ۲۴ آبان ماه امسال، دولت اعلام نمود كه مابه التفاوت تغییر قیمت را در چارچوب «كمك معیشتی» به خانواده های مشمول پرداخت خواهدنمود كه نخستین نوبت كمك معیشتی در سه مرحله تا سوم آذر ماه به ۶۰ میلیون نفر (۱۸ میلیون خانوار) پرداخت شد؛ برمبنای اعلام دولت، این كمك معیشتی برای «مددجویان كمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمری بگیران، معلمان، روستاییان و عشایر، كارگران، كارمندان و اقشار كم درآمد» واریز شده و در واقع، جامعه هدف آن، اقشار ضعیف و كم درآمد جامعه تعیین شده اند.
یكی از حاشیه های طرح كمك معیشتی اعتراض گروه بزرگی از مردم به عدم دریافت این مبلغ بود كه با اتمام دور نخست واریز كمك معیشتی، خیلی از سرپرستان خانواری كه این رقم برایشان واریز نشده بود اما خودرا حائز شرایط دریافت این مبلغ می دانستند، پیگیر شدند تا بتوانند مراتب اعتراض خودرا به گوش دولت برسانند؛ در همین ارتباط، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود معترضان به عدم دریافت كمك معیشتی می توانند با شماره گیری كد دستوری *۶۳۶۹#، ثبت اطلاعات خود، دریافت كد رهگیری و ثبت اطلاعات در وبسایت Hemayat.mcls.gov.ir مراتب اعتراض خودرا به ثبت برسانند و منتظر اعلام نظر وزارت تعاون در ارتباط با وضعیت هزینه و درآمد خانوار خود باشند كه بعد از ثبت اعتراضات و بررسی افراد، ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار جدید تایید صلاحیت شدند و در ۱۰ دی ماه، مبلغ مربوط به كمك معیشتی هر دو ماه (آذر و دی) را دریافت نمودند.
فردا آخرین مهلت ثبت نام
پس از ثبت این اعتراضات، وزارت تعاون اعلام كرد گروهی از خانوارهایی كه هیچ گاه در فهرست یارانه نقدی نبودند اما حال خودرا حائز دریافت كمك معیشتی می دانند، می توانند از دهم دی ماه به مدت ۱۴ روز با مراجعه به سایت hemayat.mcls.gov.ir نسبت به ثبت درخواست دریافت این بسته اقدام نمایند.
بنابراین افراد متقاضی صرفاً تا فردا ۲۴ دی ماه فرصت ثبت نام در سایت مذكور را دارند. برای ثبت نام نیز سرپرست خانوار باید اطلاعات هویتی و شماره تلفن همراه خودرا در سامانه ثبت كند تا پروسه بررسی افراد در وزارت تعاون آغاز شود.
معیار عدم برخورداری از بسته حمایت معیشتی برمبنای جدول زیر است.

علاوه بر شاخص اصلی فوق، فاكتورهای زیر نیز مد نظر قرار می گیرند:
الف- خانوارهایی كه اعضای آن دارای «واحد مسكونی»، «شغل» و «خودرو» بطور «همزمان» هستند یا خانوارهایی كه دارای «دو واحد ملكی» هستند.
ب- خانوارهایی كه ارزش ملك آنها در تهران و كلان شهرها (۱۲) میلیارد ریال و در سایر شهرستان ها (۹) میلیارد ریال باشد.
ج- خانوارهایی كه دارای خودروی سواری با ارزش بیشتر از (۳۰۰) میلیون تومان یا خودروی عمومی با ارزش بیشتر از (۴۰۰) میلیون تومان باشند.
د- كارفرمایانی كه بیشتر از (۳) بیمه پرداز داشته باشند.
ه- خانوارهایی كه بیشتر از (۳) سفر خارجی غیر زیارتی داشته اند.
و- گیرندگان تسهیلات بانكی به مبلغ جمعاً بیشتر از (۳) میلیارد ریال كه در حال بازپرداخت اقساط باشند.


منبع:

1398/10/23
14:06:28
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: تسهیلات , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal