در ۷ ماهه امسال

بیشتر محصولات منتخب معدنی افزایش تولید داشته اند

بیشتر محصولات منتخب معدنی افزایش تولید داشته اند

به گزارش لیدی شال در هفت ماهه امسال بیشتر محصولات منتخب معدنی تولید شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش تولید داشته اند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان داده است كه از ۱۱ محصول منتخب معدنی در هفت ماهه سال جاری، هشت محصول افزایش تولید ۶.۵ درصد تا ۲۲.۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ تجربه كرده اند.
براین اساس فولاد خام رشد تولید ۶.۵ درصدی را در هفت ماهه امسال با تولید بیشتر از ۱۴ میلیون تن تجربه كرده است. میزان تولید فولاد خام در مدت مشابه سال قبل ۱۳ میلیون و ۱۵۲ هزار تن بوده است.
در این مدت تولید محصولات فولادی هم با رشد ۶.۶ درصدی از ۱۱ میلیون و ۴۱۸ هزار تن محصول تولید شده در هفت ماهه سال ۱۳۹۷، به ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تن در هفت ماهه امسال رسیده است.
كاتد مس هم ۱۵۶ هزار تن در هفت ماهه سال جاری تولید شده كه نسبت به مدت مشابه سال پیش كه حدود ۱۳۸ هزار تن تولید شده بود، رشد تولید ۱۳ درصدی داشته است.
همینطور سیمان، شیشه جام، ظروف چینی، ظروف شیشه ای و چینی بهداشتی هم در مدت هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد تولید داشته اند.
در هفت ماهه امسال سیمان ۳۶ میلیون و ۵۱۱ هزار تن، شیشه جام ۶۲۸ هزار تن، ظروف چینی ۳۳ هزار تن و ظروف شیشه ای ۳۰۴ هزار تن و چینی بهداشتی به میزان ۶۳ هزار تن تولید شده اند كه به ترتیب ۷.۲ درصد، ۱۰.۲ درصد، ۲۲ درصد، ۲۲.۳ درصد و ۱۳.۵ درصد رشد تولید داشته اند.
آمارها نشان داده است كه ظروف چینی بیشترین و فولاد خام پایین ترین رشد تولید را در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.
در مقابل شمش آلومینیوم به میزان ۳۱.۵ درصد، بیشترین كاهش تولید و بعد از آن كنسانتره زغال سنگ و آلومینا به ترتیب ۶.۷ درصد و ۵ درصد در هفت ماهه سال جاری نسبت به هفت ماهه سال ۱۳۹۷ كاهش تولید داشته اند.
براین اساس شمش آلومینیوم در هفت ماهه امسال ۱۴۵ هزار تن، كنسانتره زغال سنگ ۸۹۱ هزار تن و آلومینا ۱۳۲ هزارتن تولید شده است كه به ترتیب میزان تولید این محصولات در مدت مشابه سال قبل ۲۱۱ هزار تن، ۹۵۵ هزار تن و ۱۳۹ هزار تن بوده است.1398/09/14
13:10:28
5.0 / 5
4688
تگهای خبر: تجارت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal