نوبخت خبر داد

افزایش صادرات به ۴۸ میلیارد دلار

افزایش صادرات به ۴۸ میلیارد دلار

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان برنامه با اشاره به اینكه صادرات غیرنفتی ما به ۱۵ كشور اطراف صورت می گیرد، اظهار داشت: باید صادرات غیرنفتی را در سال آینده به ۴۸ میلیارد دلار برسانیم.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان برنامه و بودجه كشور، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی تصریح كرد: طبق هدف گذاری های صورت گرفته در جلسه امروز اقتصاد مقاومتی، باید صادرات غیرنفتی را در سال آینده به ۴۸ میلیارد دلار برسانیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اضافه كرد: ما در شرایط تحریمی قرار داریم و نمی توانیم ارز نفتی را در بودجه لحاظ نماییم، به همین دلیل، باید صادرات غیرنفتی خویش را گسترش دهیم.
وی افزود: در سال های گذشته بیشتر از ۵۰ میلیارد دلار از صادرات نفتی درآمد داشتیم كه هم اكنون این بخش از منابع ارزی را نداریم و باید از منابع ارزی دیگری استفاده نماییم و آن منابع دیگر، صادرات غیر نفتی است.
رییس سازمان برنامه و بودجه كشور اضافه كرد: صادرات غیرنفتی ما به ۱۵ كشور اطراف صورت می گیرد و باید صادرات خویش را به این كشورها گسترش دهیم.
نوبخت اظهار داشت: جلسه امروز معطوف به گسترش صادرات غیرنفتی بود، تا به چه ترتیبی موانع صادرات خویش را به این ۱۵ كشور برطرف نماییم و طبق هدف گذاری های صورت گرفته، ۲۴ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی را كه هم اكنون داریم به ۴۸ میلیارد دلار در سال آینده برسانیم.
وی تصریح كرد: در این نشست سازوكارهای افزایش صادرات غیرنفتی عنوان شد و همه تلاش ما بر این است كه كشور را بگونه ای مدیریت نماییم تا بتوانیم بودجه را از ارز حاصل از نفت جدا نماییم.
پرداخت یارانه حمایتی به متقاضیان جامانده
رییس سازمان برنامه و بودجه كشور در ادامه در مورد پرداخت های حمایتی، اظهار داشت: افرادی كه متقاضی دریافت حمایت معیشتی هستند، می توانند از راه مسیرهای اعلام شده وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی اقدام نمایند و در صورت تایید حمایت معیشتی آنها پرداخت خواهد شد.
نوبخت اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه كشور افرادی را كه مشمول این دریافت شوند، در ماه آینده به همراه كسانی كه مشمول دریافت یارانه از قبل بودند به صورت یك جا پرداخت ها را انجام خواهد داد.
معاون رئیس جمهور افزود: افرادی كه یارانه معیشتی حق آنها بوده و این ماه این یارانه را دریافت نكردند، هر دو ماه را به صورت یك جا دریافت خواهند كرد.
وی اضافه كرد: برنامه ریزی وزارت رفاه برای دریافت یارانه حمایتی برای حدود ۶۰ میلیون نفر بود كه در مرحله اول ۲۴۲۰ میلیارد تومان به حساب ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار سرپرست خانوار واریز شد.
رییس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: منابعی كه از اصلاح قیمت حامل های انرژی و سهمیه بندی كردن بنزین حاصل می شود، به مردم برگردانده خواهد شد.
نوبخت اضافه كرد: سهمیه بندی بنزین را از ۲۴ آبان شروع كردیم و یارانه های این ماه را از محل تنخواه پرداخت كردیم و برای ماه آینده به فاصله یك ماه پس از ۲۴ آذرماه این اقدام صورت خواهد گرفت.
رییس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: این سازمان نظارت و مدیریت بر پرداخت ها را بر عهده دارد و ما پس از گذشت یك ماه، گزارش رقم دریافتی حاصل از مدیریت سوخت را به مردم ارائه خواهیم داد.
نوبخت افزود: در صورتی كه رقم حاصل از مدیریت سوخت بیشتر از پیشبینی ما هم باشد، ما حق استفاده از آنرا نداریم و همه آنرا به مردم بر می گردانیم.

1398/09/05
14:46:53
5.0 / 5
4723
تگهای خبر: صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal