معاون وزیر صمت اعلام كرد:

ثبات قیمت 80 درصد كالاها بعد از اصلاح نرخ بنزین

ثبات قیمت 80 درصد كالاها بعد از اصلاح نرخ بنزین

لیدی شال: معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در جلسه ستاد تنظیم بازار كشور كه با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزرای صنعت، معدن و تجارت، دادگستری و كار برگزار شد، اظهار داشت: بعد از افزایش قیمت بنزین با اعمال مدیریتهای لازم، ۸۰ درصد كالاها دارای ثبات كلی در كشور بوده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی اضافه كرد: با عنایت به اهمیت ویژه تنظیم بازار كشور امسال و همینطور شرایط حاضر كه باعث برگزاری روزانه جلسات ستاد تنظیم بازار شده است؛ از آغاز امسال ۳۴ جلسه ستاد تنظیم بازار برگزار شده و این در حالیست كه در سال ۹۷، در مجموع ۳۵ جلسه برگزار شده بود.
وی افزود: در سال ۹۷، ستاد تنظیم بازار كشور مجموعاً ۶۷۱ مصوبه داشت در صورتی كه از سال ۹۸، در این ستاد ۵۰۰ مصوبه گذرانده شده و بالای ۸۰ درصد مصوبات هم اجرایی شده اند.
معاون وزیر صمت اعلام نمود: سال قبل بالغ بر۲۱ میلیون تن كالای اساسی با ارز ۴۲۰۰ وارد كشور شده است و در ۷ ماهه نخست امسال ۱۴ میلیون تن وارد و ذخیره شده است كه ۱۰ میلیون تن ذخایر كالا تا پیش از شروع طرح افزایش قیمت بنزین بوده است.
قبادی تصریح كرد: در قالب مصوبات این ستاد، توزیع شیر مدارس از امروز شروع شده است، در زمینه گوشت و مرغ بهترین وضعیت را داریم.
وی اضافه كرد: بالغ بر ۲۰ هزار تن كالا در روزهای محرم و اربعین عرضه شده و همینطور توزیع ۲۲۵ هزار تن كالای اساسی برای ماه رمضان انجام شده است و با عنایت به اینكه در روزهای نوروز سال قبل ۶۰ هزار تن ذخیره میوه داشتیم، امسال هم ذخیره سازی اقلام مورد نظر شروع شده است.
منبع:

1398/09/03
09:44:06
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , تجارت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal