نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد

ادامه افزایش قیمت طلا در هفته جاری

ادامه افزایش قیمت طلا در هفته جاری

لیدی شال: نظرسنجی طلای هفتگی كیتكونیوز نشان داد هر دو گروه كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران، انتظار دارند قیمت طلا در هفته جاری افزایش پیدا كند.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، انتظار می رود در نشست سیاست گذاری هفته جاری بانك مركزی آمریكا، افزایش نرخ های بهره برای سومین بار در سال میلادی جاری تصویب شود و نرخ ها به میزان ۲۵ واحد دیگر افزایش پیدا كند. اما این مورد مانع از خوش بینی تحلیلگران به افزایش قیمت طلا نشد.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت ۱۸ نفر شركت كردند كه از میان آن ها ۱۳ نفر یا ۷۲ درصد افزایش قیمت طلا و دو نفر یا ۱۱ درصد كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند، در حالیكه سه نفر یا ۱۷ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران خرد ۳۷۴ نفر شركت كردند كه از میان آن ها، ۲۱۵ نفر یا ۵۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۰۵ نفر یا ۲۸ درصد كاهش قیمت این فلز زرد را پیش بینی كردند در صورتی كه ۵۴ نفر یا ۱۴ درصد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

برای هفته گذشته ۵۹ درصد از كارشناسان وال استریت و ۵۲ درصد از سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی كرده بودند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۱۰ دلار یا ۰.۸ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۲۰۱.۳۰ دلار بسته شد كه پایین ترین قیمت از ۱۴ سپتامبر بود. این كاهش رشد قیمت طلا برای كل هفته را به كمتر از ۰.۱ رساند.

پیتر هاگ، مدیر معاملات طلای شركت "كیتكو متالز" انتظار دارد بانك مركزی آمریكا درباره تحكیم سیاست پولی لحن ملایمی داشته باشد، از این رو به افزایش قیمت طلا خوش بین است.

جاسپر لاولر، مدیر تحقیقات در گروه "لندن كپیتال" هم اعتقاد دارد باآنكه روند صعودی طلا ضعیف بوده اما روند معاملات و جو بازار از بالا رفتن قیمت ها پشتیبانی می كند. اگر بانك مركزی آمریكا دستورالعمل خویش را تغییر ندهد، دلار ضعیف شده و طلا افزوده می شود.

آدام بوتون، مدیر فاركس لایو هم اعتقاد دارد طلا به كف قیمت امسال رسیده است و بازار خوش بینی بیش تری نسبت به رشد اقتصاد جهانی و نگرانی كمتری نسبت به ریسك های اقتصادی پیدا كرده است. این امر ارزش دلار را تحت فشار منفی قرار داد و سبب بهبود اندك قیمت طلا می گردد.

رالف پترسون از شركت "هریتج وست فایننشیال" هم انتظار دارد روند رشد طلا سرعت پیدا كرده و به ۱۲۲۶ دلار برسد. اما جیم ویكاف، تحلیلگر فنی كیتكو با عنایت به نمودارهای فنی كه هم اكنون منفی هستند، انتظار دارد قیمت طلا ثابت یا رو به كاهش باشد.

شون لاسك، مدیر معاملات شركت "والش تریدینگ" هم با اشاره به افزایش قیمت طلا در اوایل هفته گذشته و سپس ریزش ۱۰ دلاری قیمت این فلز در روز جمعه، پیش بینی نمود روند صعودی طلا به مانع بخورد.

تحلیلگران ماندن طلا در بالای مرز ۱۲۰۰ دلار را نشانه ای برای احتمال صعود بیش تر قیمت این فلز می بینند. قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۱۸ تابحال ۸.۳ درصد كاهش داشته است.
1397/06/31
14:09:07
0.0 / 5
5148
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal