جزییاتی از پیوستن ۶ كشور عربی به تحریم آمریكایی ضد ایران

جزییاتی از پیوستن ۶ كشور عربی به تحریم آمریكایی ضد ایران

به گزارش لیدی شال شش كشور عربی درحالی به تحریم های آمریكا ضد ایران پیوستند كه به تازگی وزیر خزانه داری آمریكا با حضور در كنار مقامات رژیم صهیونیستی وعده دور تازه تحریم ها را داده بود.


به گزارش لیدی شال به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی، در دور تازه تحریم های تكراری آمریكا به همراه شش كشور عرب منطقه، تحریم ها ضد ۲۵ شركت، بانك و فرد در رابطه با ایران به بهانه ارتباط با حزب الله لبنان اجرایی شده است.
بنا بر اطلاعیه چهارشنبه شب وزارت خزانه داری آمریكا، كشورهای بحرین، قطر، كویت، عمان، عربستان سعودی و امارات عربی متحده اجرای تحریم به بهانه آنچه حمایت ایران از گروه های شبه نظامی خوانده اند، را شروع كردند.
مطالبق این اطلاعیه ۲۱ مورد از اهداف این تحریم مشمول شركت ها و بانك هایی است كه به ادعای آنها حامی نیروهای مقاومت بسیج بوده اند و چهار هدف هم به افراد وابسته به حزب الله لبنان مربوط می شود.
استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریكا كه در خاورمیانه به سر می برد، در ادامه این اطلاعیه خاطرنشان كرد كه اقدام مركز مقابله با تامین مالی تروریسم در مورد عوامل اعلام شده با سفر من به خاورمیانه همزمان شد و همین مساله باعث شد تا ضمن ملاقات با تمامی همتایانم این اقدامات بیشتر از پیش تقویت كنم.
منوچین روز دوشنبه و در جریان نشست خبری با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تشدید تحریم های اقتصادی ضد ایران اطلاع داده بود.
البته آمریكا پیش تر تمامی این ۲۵ شركت، بانك و فرد را مشمول تحریم های خود كرده بود و این تحریم ها برای ایران چیز تازه ای نیست.

1398/08/11
20:50:14
5.0 / 5
4716
تگهای خبر: اقتصادی , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal