سهم مناطق آزاد از واردات كالا و پوشاك همراه مسافر اعلام گردید

سهم مناطق آزاد از واردات كالا و پوشاك همراه مسافر اعلام گردید

به گزارش لیدی شال سهمیه كل كالای مجاز و میزان مجاز ورود پوشاك همراه مسافر به مناطق آزاد اعلام گردید.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، گمرك ایران میزان سهمیه كل كالای مجاز همراه مسافر و میزان سهمیه مجاز ورود پوشاك (البسه، كیف، كفش و...) به هر كدام از مناطق آزاد مربوط به سال ۹۸ را به همراه ۸۴۹ ردیف تعرفه كالاهای مجاز به ورود یا خروج به گمركات اجرایی ابلاغ نمود.
بر این اساس، بیشترین میزان سهمیه كل كالای همراه مسافر مربوط به منطقه آزاد كیش و پایین ترین میزان آن هم به منطقه آزاد ماكو اختصاص یافته است.
همینطور میزان پوشاك مجاز برای منطقه آزاد كیش هم بیشتر از سایر مناطق است و ۴۵ میلیون دلار برای این منطقه ورودی مجاز پوشاك در نظر گرفته شده است و این در شرایطی است كه میزان مجاز پوشاك برای منطقه آزاد ماكو ۱۰ میلیون دلار است.
گمرك ایران سهمیه كل كالای همراه مسافر منطقه آزاد كیش را برای سال ۱۳۹۸، برابر با ۱۲۴ میلیون دلار و منطقه آزاد ماكو را ۲۴ میلیون دلار تعیین كرده است.
كالاهای مجاز به ورود و خروج كالای همراه مسافر نیز، عموما محصولات خوراكی، مصنوعات چوبی و نساجی، فرآورده های بهداشتی، برخی ابزار و لوازم ورزشی و... است كه در ابتدای این لیست هم انواع محصولات خوراكی وارداتی همچون مارچوبه آمده است.
میزان سهمیه تعلق گرفته به هر منطقه و میزان مجاز پوشاك هر كدام از مناطق در جدول زیر مشخص شده است:

جدول سهمیه مجاز كل كالا و پوشاك همراه مسافر در مناطق آزاد منطقه كل سهمیه كالای همراه مسافر (میلیون دلار) سهمیه مجاز پوشاك (میلیون دلار) منطقه آزاد كیش ۱۲۴ ۴۵ منطقه آزاد چابهار ۹۶ هشت منطقه آزاد قشم ۸۰ ۵۸ منطقه آزاد ارس ۸۸ ۲۱ منطقه آزاد انزلی ۵۶ ۱۸ منطقه آزاد اروند ۶۰ هفت منطقه آزاد ماكو ۲۴ ۱۰


1398/07/29
23:25:41
5.0 / 5
5088
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal