سیگار، صدرنشین جذب سرمایه خارجی

سیگار، صدرنشین جذب سرمایه خارجی

لیدی شال: جدیدترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان داده است كه در پنج ماه نخست امسال بیشتر از نیمی از حجم كل سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری، به افزایش سرمایه گذاری برای تولید سیگارت در استان زنجان و گیلان مربوط بوده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، طبق این آمار در پنج ماه نخست سال جاری ۳۷ طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده كه نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۵.۶ درصد افزایش داشته است. همین طور حجم كل سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها ۶۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار بوده كه نسبت به پنج ماهه نخست سال گذشته، ۷.۱ درصد افزایش یافته است.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در این میان بیشتر از نیمی از حجم كل سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها به افزایش سرمایه گذاری برای تولید سیگارت در استان زنجان و گیلان اختصاص داده شده كه مبلغ آن معادل ۳۱۶ میلیون و ۶۴۳ هزار دلار است.
همین طور طبق این آمار، طرح های تولید مكمل های دارویی و راه اندازی پالایشگاه میعانات گازی به ترتیب با حجم سرمایه گذاری ۷۱ میلیون و ۸۹۲ هزار دلار و ۵۰ میلیون دلار؛ پس از سیگار بیشترین حجم سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده اند. این دو طرح به ترتیب در شهرهای خراسان رضوی و بوشهر اجرا می شود.
طرح فرآوری توتون سیگارت، تولید كاغذ از كربنات كلسیم و افزایش سرمایه گذاری برای تولید انواع فرآورده های نوشیدنی به ترتیب با حجم سرمایه گذاری ۲۵ میلیون و ۱۸۸ هزار دلار، ۲۵ میلیون دلار و ۲۲ میلیون و ۸۳۷ هزار دلار، در پنج ماهه نخست امسال در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شدند.

پوشاك در قعر جدول
از جانب دیگر این آمار نشان داده است كه برای طرح های تولید پوشاك تنها ۳۰۰ هزار دلار سرمایه برای اجرای آن در استان خراسان رضوی در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده است كه كمترین حجم سرمایه گذاری در این آمار است.
حجم سرمایه گذاری در طرح فرآوری و بسته بندی محصولات غذایی (چاشنی غذا، ادویه و زعفران) نیز معادل ۳۱۰ هزار دلار بوده كه برای اجرا در استان قم در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده كه پس از پوشاك، كمترین سرمایه خارجی را به خود مختص كرده است.
در این میان یكی از طرح هایی كه امسال در هیات سرمایه گذاری خارجی مصوب شده، تولید جانماز و سجاده، تسبیح شمار و تسبیح در استان خراسان رضوی است كه حجم سرمایه خارجی ۳۱۷ هزار دلار را به خود مختص كرده است.

خراسان رضوی محل اجرای ۸ طرح مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی
این آمارها نشان داده است كه استان خراسان رضوی محل اجرای ۸ طرح از میان ۳۷ طرح صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی بوده كه بالاترین تعداد طرح را به خود اختصاص داده و پس از آن، استان تهران و آذربایجان شرقی قرار دارند كه به ترتیب پنج و چهار طرح در آنها اجرا می شود.
همین طور سه طرح مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی در استان زنجان، دو طرح در هر یك از استان های گیلان، خوزستان و قزوین و یك طرح در استان های البرز، قم، فارس، خراسان جنوبی، كردستان، اصفهان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، سمنان، مركزی، خراسان شمالی و آذربایجان غربی هر كدام اجرا خواهد شد.
منبع:

1398/07/26
18:46:32
5.0 / 5
4771
تگهای خبر: پوشاك , تجارت , تجاری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal