قیمت انواع میوه در بازار

قیمت انواع میوه در بازار

لیدی شال: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان این كه كمبودی در عرضه میوه و سبزی وجود ندارد، احتمال داد كه در ایام پایانی سال و تنظیم بازار شب عید بازار میوه با كمبود سیب درختی روبرو شود.


اسدالله كارگر در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: با نوسانات نرخ دلار، قیمت موز در بازار داخلی با نوسان همراه بود و هم اكنون هر كیلوگرم موز به قیمت ۸۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان در میادین میوه و تره باز عرضه می گردد و این در شرایطی است كه حداكثر قیمت عرضه این میوه در واحدهای صنفی سطح شهر ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پاسخ به این سؤال كه آیا كشت و برداشت موز در جنوب ایران پاسخگوی نیاز خانواده ها هست یا خیر، اظهار داشت: موز داخلی به میزان انبوه تولید نمی گردد و به علت ساختار و كیفیت، بعنوان میوه مجلسی از آن یاد نمی شود؛ از این رو تنها در واحدهای آبمیوه گیری برای شیر موز استفاده می گردد.

وی در ارتباط با وضعیت گوجه فرنگی و سیب زمینی كه در ماه های اخیر با كمبود و افزایش قیمت مواجه بوده، با رد مسمومیت سیب زمینی در بعضی نقاط كشور، تصریح كرد: در چند وقت اخیر قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی روند نزولی گرفته و حداكثر قیمت هر كیلو سیب زمینی در سطح شهر ۱۸۵۰ تا ۲۵۰۰ تومان است.

كارگر اضافه كرد: گوجه فرنگی در ماه های اخیر با وجود فراوانی این محصول در بازار، تحت تأثیر تعطیلات ماه های محرم و صفر، صادرات بیش از اندازه و خرید برای تهیه رب قرار گرفت و قیمت هر كیلو از این محصول حداكثر ۵۰۰۰ تومان است.

وی شرایط عرضه و كیفیت میوه و سبزی را بسیار مناسب دانست و خاطرنشان كرد: در ماه صفر میزان تقاضا برای میوه با افت همراه بوده و این در شرایطی است كه بازار با كمبود میوه روبرو نیست و تنوع بالای میوه در بازار وجود دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در ارتباط با عرضه شلغم و لبو با عنایت به نزدیكی به فصل سرد سال اظهار داشت: میزان عرضه شلغم و لبو بسیار مناسب و قیمت آن كاملاً منطقی است.

كارگر در پاسخ به این سؤال كه هر سال با آغاز فصل سرد سال برای میوه شب عید دو قلم میوه سیب و پرتقال برای تنظیم بازار ذخیره سازی می گردد و حالا آیا شرایط عرضه این دو محصول به گونه ای است كه با ذخیره سازی خللی در بازار رخ ندهد؟ اظهار داشت: امسال مشكلی در زمینه تولید و عرضه مركبات وجود ندارد، اما احتمال داده می شود كه در ایام پایانی سال در عرضه سیب درختی بازار با كمبود مواجه شود كه در این زمینه مكاتباتی صورت گرفه است.
1397/08/17
23:13:48
5.0 / 5
4684
تگهای خبر: بازار , صادرات , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal