مدیرعامل اتحادیه تولیدكنندگان مرغ تخمگذار مطرح كرد:

300 تن مازاد تولید تخم مرغ

300 تن مازاد تولید تخم مرغ

لیدی شال: مدیرعامل اتحادیه تولیدكنندگان مرغ تخمگذار با اشاره به اینكه حدود ۳۰۰ تن مازاد تولید تخم مرغ داریم، اظهار داشت: روزانه حدود ۲ هزار و ۶۰۰ تن تا ۲ هزار و ۷۰۰ تن تولید تخم مرغ داریم و پیشبینی ما برای سال آینده این است كه بیشتر از یك میلیون تن تولید تخم مرغ داشته باشیم.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، رضا تركاشوند در مراسم گرامیداشت روز جهانی تخم مرغ با بیان مازاد ۳۰۰ تنی تولید تخم مرغ، اضافه كرد: این مازاد تولید تخم مرغ بر قیمت و تولید آن تاثیر می گذارد كه برای رفع این مشكل باید مجدد بازارهای صادراتی را بدست بیاوریم.
وی افزود: با كمك وزارت كشاورزی و شركت پشتیبانی امور دام، بخشی از مازاد تخم مرغ با قیمتی بالاتر از قیمت بازار خریداری شد تا از زیان وارد شده به تولیدكنندگان كاسته شود.
تركاشوند با اشاره به اینكه از اول سال ۹۸ تابحال حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ تن صادرات داشته ایم، افزود: در صورتی كه كشورهای همسایه برای صادرات برنامه ریزی دارند، ما برنامه و سیاست های حمایتی ای برای صادرات تخم مرغ نداریم.
وی ادامه داد: قیمت تخم مرغ از اسفندماه سال قبل تابحال به صورت متوسط ۲۰۰۰ تومان پایین تر از نرخ مصوب (كیلویی ۷۷۴۰ تومان) عرضه می شود و هم اكنون قیمت تخم مرغ در هر كیلوگرم حدود ۶۵۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان است.
مدیرعامل اتحادیه تولیدكنندگان مرغ تخمگذار با اشاره به اینكه برای پیشگیری از ضرر مرغداران، باید سرانه مصرف تخم مرغ كه حدود ۱۲ كیلوگرم برای هر فرد در سال است افزایش پیدا كند، اظهار داشت: در كشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، بالای ۱۵ تا ۲۰ كیلوگرم مصرف تخم مرغ در سال دارند.
تركاشوند در انتها با اشاره به رتبه نهم كشور در تولید تخم مرغ، اضافه كرد: رتبه ما در مصرف سرانه تخم مرغ در جهان پایین است و اگر به سرانه مصرف ۱۵.۵ تا ۱۶ كیلوگرم برسیم، تهدید ۱۰ درصدی مازاد تولید از بین خواهد رفت.1398/07/17
22:12:49
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: بازار , صادرات , قیمت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal