معاون اول رئیس جمهور ابلاغ كرد

صدور مجوز فروش اوراق تا سقف 38 هزار میلیارد تومان

صدور مجوز فروش اوراق تا سقف 38 هزار میلیارد تومان

به گزارش لیدی شال وزارت امور اقتصادی و دارایی مكلف به فروش اوراق مالی اسلامی به منظور تامین منابع تعیین شده حداكثر تا مبلغ ۳۸۰ هزار میلیارد ریال، شد.



به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور تصویبنامه هیات وزیران در مورد تكلیف وزارت امور اقتصادی و دارایی نسبت به فروش اوراق مالی اسلامی به منظور تامین منابع تعیین شده حداكثر تا مبلغ ۳۸۰ هزار میلیارد ریال را ابلاغ نمود.
در این تصویب نامه كه ۲۶ شهریور ماه صادر شده، آمده است: وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است به نیابت از دولت و مازاد بر سقف پیشبینی شده در بند ن تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۸ كل كشور، نسبت به فروش اوراق مالی اسلامی مبحث تبصره ۲ بند ۲ مصوبات سی و سومین جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی به منظور تامین منابع تعیین شده حداكثر تا مبلغ سیصد و هشتاد هزار میلیارد ریال اقدام نماید.
نرخ سود اسمی اوراق مالی اسلامی مبحث این تصویبنامه توسط كمیته بند ك تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۸ كل كشور تعیین می شود.
تعاریف و مصادیق اوراق مالی اسلامی مبحث این تصویبنامه، مطابق آئین نامه اجرایی بندهای الف، ب، ج، د، ه، ز، ط، ح، ی، ك، ل، ن، ف و ص تبصره ۵ و بند ز تبصره ۸ ماده واحده قانون بودجه سال ۹۸ كل كشور مبحث تصویب نامه شماره ه۵۶۵۹۷ت/۲۹۵۰۴ مورخ ۹۸/۳/۱۲ است.
سازمان برنامه و بودجه كشور بعنوان متعهد تامین و تخصیص اعتبار، مكلف است، سود و هزینه های مترتب بر انتشار اوراق مبحث این تصویب نامه را در لوایح بودجه سنواتی كل كشور پیشبینی و خزانه داری كل كشور با اولویت بر تمامی پرداخت ها نسبت به تسویه آن اقدام نماید.


1398/06/31
15:16:32
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: اقتصادی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal