طلا به كمك پلاتین می رود

طلا به كمك پلاتین می رود

لیدی شال: تحلیلگران می گویند فضای مطلوب تر در بازار طلا به نفع پلاتین خواهد بود كه امسال ضعیف ترین عملكرد را در فلزات گروه پلاتین (پی جی ام) داشته است.به گزارش لیدی شال به نقل از كیتكونیوز، بارت میلك، مدیر استراتژی جهانی در شركت "تی دی سكیوریتیز" اظهار نمود: با تثبیت شدن فضای طلا، ضعیف شدن دلار آمریكا و بهبود ارزش یوان چین و راند آفریقای جنوبی و كاهش تولید برای تعدیل هزینه ها، پلاتین روزهای بهتری را پیش رو خواهد داشت.

هر اونس پلاتین تا اواسط هفته جاری ۷۹۶ دلار معامله شد و تحلیلگر "تی دی سكیوریتیز" انتظار دارد تا آخر امسال به ۹۰۰ دلار و تا آخر سال ۲۰۱۹ به ۱۱۰۰ دلار افزایش پیدا كند.

این فلز پرارزش بعد از آنكه در اوایل سال ۲۰۱۸ به ركورد ۱۰۲۸ دلار صعود كرد، در طول سال برای حفظ ارزش خود دست و پنجه نرم كرد و قیمتش حدود ۱۵۰ دلار كمتر از ابتدای سال است و به اندازه ۸۰ درصد قیمت پالادیم معامله می گردد.

در گزارش هفتگی "تی دی سكیوریتیز" خاطرنشان شده تثبیت اوضاع بازارهای نوظهور و بهبود فضا در بازار طلا، به رونق تقاضا برای پلاتین كمك خواهد نمود. ضعف عملكرد پلاتین تا حدودی به علت عملكرد غیرمطلوب طلا از اواسط آوریل بوده است.

با وجود این كه طلا عموما یك دارایی مطمئن به حساب می آید اما ماه ها جنگ تجاری میان واشنگتن و پكن، سبب شده سرمایه گذاران با این اعتقاد كه آمریكا در این جنگ زیان كمتری خواهد دید دلار خریداری كنند. در نتیجه قیمت طلا در بحبوحه تشدید تنش های تجاری و دورنمای بالاتر رفتن نرخ های بهره آمریكا، از بالاترین ركورد امسال كه در آوریل به ثبت رسانده بود، بیش از ۱۲ درصد سقوط كرده است.

به گفته میلك، هم اكنون وضعیت طلا بهتر به نظر می آید و این فلز پرارزش در محدوده ۱۲۰۰ دلار مانده است. قیمت طلا تا آخر امسال به ۱۲۷۵ دلار و تا آخر سال ۲۰۱۹ به ۱۳۷۵ دلار صعود خواهد نمود.

مبنای پیش بینی قیمت این تحلیلگر برای طلا، افت شاخص دلار، پایین رفتن انتظارات برای افزایش نرخ های بهره و نگرانی ها پیرامون ریسك پذیری است كه كمك كرده است این فلز زرد نزدیك ۱۲۰۰ دلار معامله شود.
1397/06/29
14:16:56
0.0 / 5
4703
تگهای خبر: بازار , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal