گلایه از نبود پایانه صادراتی فرش در سمنان

گلایه از نبود پایانه صادراتی فرش در سمنان

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از نبود پایانه صادراتی بعنوان مهمترین چالش پیش پای فرشبافان استان سمنان نام برد و اظهار داشت: فقدان پایانه صادراتی سبب شده كه فرش استان از مبادی دیگر استان ها صادر شود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بهروز اسودی در اولین نشست كارگروه فرش دستباف استان كه در استانداری برگزار گردید از تولید سالانه 24 هزار متر مربع فرش دستباف در این استان اطلاع داد و اظهار نمود: سالیانه 24 هزارمترمربع فرش دستباف توسط بافندگان خانگی و بافندگان شاغل در كارگاها و مجتمع های قالیبافی در استان تولید می شود.
وی تعداد شركت های تعاونی فعال در حوزه فرش دستباف در این استان را حدود 26 شركت عنوان نمود و اضافه كرد: از این تعداد، 20 شركت تعاونی فرش دستباف شهری و 6 تعاونی فرش دستباف روستایی هستند كه زیر نظر دو اتحادیه شركت های تعاونی فرش دستباف روستایی و اتحادیه شركت های تعاونی صنایع دستی و فرش دستباف شهری فعالیت می نمایند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خاطرنشان كرد: بیشتر از 10 هزار بافنده فعال و تعداد 8 مجتمع قالیبافی در استان وجود دارد كه این تعداد بافنده در 90 كارگاه متمركز و غیر متمركز در استان فعالیت می نمایند.
اسودی با اشاره به اینكه بیشتر از 80 درصد از تولیدات فرش دستباف در استان صادراتی هستند، نبود پایانه صادراتی برای فرش دستباف در استان را از مهمترین چالش های این صنعت مهم عنوان نمود و اضافه كرد: به علت اینكه در استان پایانه صادراتی فرش وجود ندارد صادرات فرش از راه استان های هم جوار صورت می گیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار نمود: افزایش قیمت مواد اولیه و كمبود سرمایه و همینطور اختصاص نیافتن تسهیلات كم بهره از مهمترین مسایل و مشكلات بافندگان فرش در استان است.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه در استان مواد اولیه از راه استان های بزرگ و غیرمستقیم تهیه می شود، هزینه تأمین آن برای قشر بافنده سنگین بوده و بعضی از شركت ها هم با قیمت بالاتری این مواد اولیه را عرضه می كنند.
1398/06/25
20:00:53
5.0 / 5
4552
تگهای خبر: تجارت , تسهیلات , صادرات , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal