در جلسه هیئت دولت؛

سرمایه سازمان خصوصی سازی افزایش یافت

سرمایه سازمان خصوصی سازی افزایش یافت

لیدی شال: هیئت دولت با افزایش سرمایه سازمان خصوصی سازی به میزان 30 میلیارد و 940 میلیون و 116 هزار ریال موافقت نمود.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، هیئت وزیران در جلسه امروز (چهارشنبه) به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، از تلاشهای همه دستگاه های مسئول در اعزام و ارائه خدمات به حجاج بیت اله الحرام همچون حوزه نمایندگی ولی فقیه، سازمان حج و زیارت، هواپیمایی هما، فرودگاه ها، نیروی انتظامی و كارگزاران حج عربستان قدردانی كرد.
همچنین دولت به پیشنهاد وزارت كشور، بخشنامه صدور انواع گواهینامه های رانندگی را اصلاح كرد.
به سبب این اصلاحیه، نحوه استفاده از موتور سیكلتهای با حجم موتور بیشتر از ۲۰۰ سی سی در امور عملیاتی و مأموریتی توسط كاركنان پایور و پیمانی نیروهای مسلح مطابق ضوابطی خواهد بود كه توسط نیروی انتظامی ابلاغ می شود.
گفتنی است، رانندگی دارندگان گواهینامه پایه سوم با وسایل سواری حمل و نقل عمومی با شرایط سپری شدن دو سال از ستاندن گواهینامه رانندگی پایه سوم و داشتن حداقل سن ۲۳ سال تمام بلامانع است.
آیین نامه استخدامی دهیاران تصویب شد
دولت با هدف اصلاح مقررات دهیاری ها به منظور امنیت شغلی كاركنان دهیاری ها و دهیاران و تأمین اجتماعی آنها و رونق بخشیدن به كار و تلاش در روستاها، بخشنامه استخدامی دهیاری های كشور و بخشنامه اجرایی تشكیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستاها و نحوه انتخاب دهیار را اصلاح كرد.
به سبب اصلاح بخشنامه استخدامی دهیاری های كشور، بكارگیری افراد در دهیاری ها برمبنای قرارداد مشاغل كارگری در قالب قانون كار صورت خواهد گرفت و در صورت استخدام دهیاران در دستگاه های اجرایی، سوابق خدمت مرتبط آنها قابل قبول محاسبه می شود.
همچنین بر طبق اصلاح بخشنامه اجرایی تشكیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستاها و نحوه انتخاب دهیار، در حوزه های انتخابیه كمتر از یك هزار نفر جمعیت، فعالیت دهیار، پاره وقت می باشد و در صورت نیاز به كار تمام وقت، با توافق شورای بخش، بخشنامه مالی دهیاری ها درباب ارائه راه های تأمین حقوق وی و تأیید استانداری ذی ربط در خصوص لزوم فعالیت تمام وقت دهیاری، امكان پذیر خواهد بود.
سرمایه سازمان خصوصی سازی افزایش یافت
هیئت دولت در ادامه، با افزایش سرمایه سازمان خصوصی سازی به میزان ۳۰ میلیارد و ۹۴۰ میلیون و ۱۱۶ هزار ریال موافقت نمود.


منبع:

1398/06/22
14:58:16
5.0 / 5
4718
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal